Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ideig aktívszenezzek...

Mennyi ideig aktívszenezzek parakilles kezelés után?

Figyelt kérdés
A szűrő külön vödörben megy akváriumvízben, egy másik szűrő töltetét cseréltem ki aktív szénre.
2014. aug. 13. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
nem tudd cska berakni legalulra? nem tesz jót annak amiben már megtelepedtek a baktériumok hisz azok végzik a melót :D azért van külső szűrőd :D , szóval szerintem alá ragd, legalulra ahol a kosz gyűlik, amugy olyan 3-4 nap/1hét elég sztem, heti 30% os vízcserével :) szóval amikor berakod akkor vizcsere és amikor kiveszed
2014. aug. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vödörbe szórj minden nap halkaját, így a szűrőben levő baktériumoknak van mit lebontani.


Az aktív szénre csak elméletek lehetnek mivel metilénkék és malachitzöld szintet nem igazán lehet mérni, többek véleménye szerint 100gramm/100 liter dózisban 5-6 nap elég, de mellé nem árt vizet cserélni részlegesen.


Ha befejezted a szenes kezelést tedd vissza a baktériumos szűrődet a vödörből, mellé nem árt az akvárium víz amibe keringett, a vízben is vannak baktériumok, nem csak a szűrőben.


Ha benn maradt volna az eredeti szűrő akkor ajánlott 4-5 hétig kémiai védekezésre átállni, így, hogy kimentetted a szűrőt elég pár nap és fel lehet függeszteni a kémiai védekezést, csak a gyógyszert kell kivennie az aktív szénnek.

2014. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!