Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga az okok megvannak,...

Barna alga az okok megvannak, a megoldások egy része is, de van ami kérdéses?

Figyelt kérdés

Itt van az előző kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..


Tehát az okok amik az algásodást kiválthatták:


1)[SZŰRÉS] Mint kiderült a házi külső szűrő is bő 1 év alatt sajnos befuccsolt éppen hogy szűrte a vizet kb 100l/h-val. (okokat most nem részletezném)

[MEGOLDÁS] A szűrést kialakítottam úgy hogy a 650l/h powerheadre ami a külsőszűrő szivattyúja volt ráhúztam egy méretes szivacsot (szintén a külsőszűrőé volt) és ezt raktam bele az akváriumba maxon megy szépen dolgozik szerintem a szűrést ő megoldja egymagában így a külső tákolt szűrőre nem lesz szükség.


2) [VÍZCSERÉK] Az elcsúszott rendszertelen vízcserék is valószínűleg segítették az algák képződését.

[MEGOLDÁS] Adja magát rendszeressebbé tenni a cseréket.


3) [VILÁGÍTÁS] Mint kiderült a világításom is kevésnek bizonyul, kb 0,3W/l (igaz csigasügéres akvárium egy tő anubiassal)

[MEGOLDÁS?] A kérdésem lényegi része itt található erre várnék javaslatot. Körülbelül hány W/l értékkel számoljak? Kell egyáltalán változtatnom ezen a részén vagy az első két pont megoldása elegendő lesz?



2014. aug. 15. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen elég a 0,3 watt/ liter, ha a többi dolgot rendbe rakod meg fog oldódni.


A 15W 6000K sera brilliant daylight nem a legjobb fénycső, sőt....

Villamossági boltban vegyél 6400-6500 kelvines csövet az jobb, bár az anubiason mindig lesz alga, nagyon lassan növekszik alacsony fénynél.


A világításodon csak plusz fénycső beszerelésével tudsz változtatni, vagy alu szalaggal fényterelőződ a fedőt, tükörfólia nélkül nem 0.3 wpl a világítás hanem csak 0.15 wpl.


A plusz fénycsővel viszont rengeteg lenne a világítás, az már algásítana is.


Első körben cseréld le a serat egy 860-865 fénycsőre, ez a sera fénycsőhöz viszonyítva, + kb 20%-al több hasznos fényt jelent az akváriumban, 1000ft körül van villamossági boltban, a sera meg gyengébb szín spektrummal 5000ft ami vicc.

2014. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:

Ha semmiképp nem javul, javasolok egy ilyen szerkezet beépítését a rendszerbe: Ezek kivesznek minden tápanyagot, neked pedig nem növényesed van, így hasznos lenne.


[link]

2014. aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszaitokat ismét!

A fénycsövet lecserélem feltétlenül, már bánom is hogy sok évvel ezelőtt megvettem ezt a serát, csak akkor még fiatal gyerekként hittem az eladónak (tudjátok hogy megy ez). A szűréssel kapcsolatban van kérdésem nem volt jó a külsőszűrő szivacsa mert nem nagyon fért el sehogy ezért a képen látható módon oldottam meg, vajon ez a szűrőfelület elég lehet? : [link] Az az aquael ideiglenesen van bent elvileg, már üzemel bent vagy 4 hónapja legalább addig abban van valami bio szűrés amíg az új be nem járódik.


@Pendulum92 ezt én kicsiben valósítottam meg egy szerencse bambusszal az volt bele állítva az akváriumba addig nem volt algám, viszont sajnos az anubiasom el kezdett foszlani tápanyag hiány miatt. (erről is volt kérdésem itt gyik-en) Most viszont jól jöhet mert nincs kizárva hogy biotóposítom az akváriumot ilyesmire mert*: [link]


*Sajnos úgy néz ki hogy az anubiasomat, főleg az indáit megtámadta valami ecsetalga szerűség rakok fel képet a mostani helyzetről, vízcsere algakaparás utáni: [link]

És az anubias: [link]

2014. aug. 16. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!