Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a guppim baja? (kép...

Aquafan kérdése:

Mi lehet a guppim baja? (kép lent)

Figyelt kérdés
Egész nap csak egy helybe van az aki sarkába.Heti 20%-os vízcsere,jbl külső szűrő,levegőztető,72literes akvárium.4 napja vettem 8 darabot , az akvát hagytam egy hónapig álni.Ma reggel egy már meghalt. [link]

2014. aug. 15. 16:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és még él!

A többi hatnak semmi baja.

2014. aug. 15. 16:13
 2/14 anonim válasza:

Sajnos el fog pusztulni. Vagy beteg, vagy rossz a léghólyagja. Nem lehet sok mindent csinálni vele...

Mondjuk egyszer vettünk egy boltban halat, és pár nap múlva meghaltak. Vettünk még egyszer, és azok is meghaltak. Vettünk máshonnan, azok élnek. Egy sem halt meg közvetlenül a megvásárlás után. Lehet, hogy te is olyan helyen vetted, ahol betegek.

2014. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én Mohácsi vagyok az a baj hogy itt csak egy díszállat kereskedés van és hát elég tapasztalatlanok akvarisztika terén pl.:amikor vettem őket növényt is vettem és mondtam a nevét az eladó azt mondta: "Hiába mondod nekem így én ezt nem tudom" szóval...
2014. aug. 15. 16:29
 4/14 A kérdező kommentje:
Elhunyt :/
2014. aug. 15. 17:12
 5/14 anonim ***** válasza:
de a tobbi jol van? Nem tul alacsony a vizowzlopod? :) guppy nem ugralos fajta :)
2014. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Halaknál az első hét, utána pedig a 6. hónap utáni időszak kritikus.


Az első héten kiderül, hogy viselte meg őket a szállítás. Menyire van leépülve a bélflóra vagyis menyire voltak éheztetve a kereskedésben. Tudtak-e alkalmazkodni az új vízparaméterekhez. Menyire állt fel a biológiai szűrés. Hordoznak vagy nem betegséget, illetve a legyengült immunrendszer miatt kijön-e betegség rajtuk, akár másodbetegség példa ammónia mérgezés után.

A halcsapat legbelesebjének menyire bírja a bélrendszere a terhelést.

Lehet van még csomó dolog ami az első héten jön ki.


A 6.hónap után az derül ki, menyire halmozódik a mulm és menyire halmozódik a nitrát. A növényzet tudja-e követni a halak növekedési ütemet. Az is kiderül a heti részleges vízcsere menyisége elég volt-e az előző hét nitrát szintjét biztosítani, vagy halmozódik, egy pici mindig beragadt.


Fentiek lehet magyarázatot adnak arra amire sokszor nincs magyarázat minden rendbe van és mégis probléma van, 1-2 hal elpusztul.

2014. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Még van 6 darab.Ők rettenetesen kajásak mindig és egészségesek.(Eddig úgy néz ki)
2014. aug. 15. 21:43
 8/14 anonim ***** válasza:

kérlek szépen ez egy csúnya úszórothadás. érdemes za egész akvát kezelni mert erősen fertőző...

egy kis infót linkelek, hogy tisztában legyél azzal mégis miez:

[link]

2014. aug. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

bocsi kimaradt:

kezelés alatt pedig megelőzést kell érteni. vizet 28 fokra stabilan, vedd ki a döglődő halat és fagyaszd le (legalább nem szenved tovább). az akvában cserélj 25% vizet. és szerezz be fishtamint :)

illetve mivel etetsz? érdemes fagyasztott kajcsit adni nekik, abból is kerüld a vörös szúnyilárvát.

2014. aug. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem feltétlen úszórothadásnak nézem: [link]


Innen: [link]

Legalább 5 betegségre illik a leírás.


Sok van aminél nem kimondottan betegségről van szó hanem valamilyen vízparaméter probléma áll a dolgok mögött, sok esetben ez magától rendeződik a heti vízcserék után.


Bármilyen kezelést csinál valaki mindig mérlegelni kell az akvárium egészét menyire veszélyezteti a kezelés.


Én így képről a pipás miatt nitrit mérgezésre voksolnék: [link]


A nitrit csúcs új akváriumnál kb a 25. nap van, ezután apad le folyamatosan, persze akváriumonként változik, néha több idő kell a mérgező nitritszint csökkenéséhez.


JBL külső szűrő:

A legjobb szűrők között sorolom, több jbl szűrőm van,illetve több tetrám.

A Jbl gyári szűrőanyag selejt mint minden szűrőnél a gyári, ezen a képen: [link] látszik, hogy két év használat után a kombi tálca fölső 30-as szivacsa szép barna, alkalmas baktériumoknak, az alatta lévő 20-as már kevésbé, a 10-es szivacs ami a kerámián van már semmi, olyan mint új korában.

A siporax alkalmas, ez látszik is, a 10-es szivacs olyan ritka, hogy nem tudnak megtelepedni rajta a baktériumok, gyárilag az e700-ba 2db 10-es sűrűségű van, az e900-ba 4 db, a kerámia szintén alkalmatlan biológiai szűrésre.


Fenti nincs másképp a tetratecnél sem, ott is ritka és durva szivacsok vannak, csak mechanikai szűrésre jók.


Vízparaméter, képről a vized brutálisan kemény lehet, némelyik ajzat keményít és emeli a ph értéket, némelyik lágyít és savasít, leviszi a ph értéket, kövek szintén idő mire kidolgozzák magukat.

Nehézfémek, ha van a víznek némi mellék íze nem árt egy vizelőkészítő, pl sera aquatan.

Ajánlott az akvárium bruttó literét lecserélni egy hónapban, 4-6 részletben, ez nálad 72 liter, ez példa havi 4 cserénél 30% víznek felel meg a vízoszlop magasságodhoz mérten.

Ha vizelőkészítőt használsz, példa fent említett aquatan, 100 ml 400liter vízhez elég, 400:72=5,5 azaz 5,5 hónapig elég, 1000 ft körül van egy flakon.


A szűrőanyagot ritkán takarítsd, 3-4 hónap vagy több, a csöveket, esőztetőt ahogy igényli, én jbl-nél az előszűrő szivacsokat nem használom, a képen még rajta van, állandóan feltorlódott a szennyeződés a motor alatt, így kivettem őket.


Én tehát várnék a kezeléssel, ha a többi hal tünetmentes.

Ha mégis valami tünet mutatkozik akkor lehet kezelni őket, csak ne az akváriumban, tedd külön őket egy vödörbe és ott kezeld őket.

2014. aug. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!