Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vaskeretes 200l akváriumot...

Acesanyi kérdése:

Vaskeretes 200l akváriumot érdemes felújítani vagy megerősíteni?

Figyelt kérdés
Nem régen vettem jó áron egy használt 200 L- es vaskeretes akváriumot. De ez nem azon a régimódon elkészített (gittelt akvárium! Hanem szépen szilóval kikenve a keret és az üveg között, valamint a sarkak is belülről.Meg ami még aggaszt hogy ha jól látom akkor 6mm- es üvegből készült. Bármi okos és hozzáértő megjegyzést várok de elfogadok piszkálódást is! Köszönöm!

2014. aug. 16. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a keret felül van, és patentosan nekifeszül az üvegnek, (vagy ott is ki van nyomva szilóval)



tehát ha a keret erősen tart az üveg "hasasodása" ellen, akkor jó lehet.

Ha kertes házban laksz, csinálj az udvaron egy próba feltöltést.

2014. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A keret mindenhol passzentosan körbeöleli, valamint 2 napja rászilóztam a régi szilóra (frissítés ként). A belső sarkak felső része (úgy 7cm)kiszáradtt, vízköves volt.Gondolom nem volt soha teljesen feltöltve az előző gazdájának, így ezeket a részeket eltávolítottam, majd ujrakentem!

Plussz, hogy magam nyugtassam ragasztottam a frontfalra és a hátfalra is 3cm x 60cm- es üvegcsíkot 8mm-es üvegből, valamint a tetején-középen áthidaltam egy kb. 20cm széles 6mm vastag üveglappal.

Így már szerintem nem volna szabad hasasodnia?!

Sakna 3-on lakom így csak a folyosón tudom majd tesztelni.


Szerinted a 6mm nagyon aggasztó még így merevítésekkel is?

2014. aug. 16. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Tény, hogy 200 liternél még a precízebb gyári ragasztással is 8-asat használnak szabványként.


Ugyanakkor ha a vas véd a hajlástól, akkor nincs semmi olyan erőhatás, ami problémát jelenthetne.

Az alul ható nyomásnak mindegy hányas az üveg, az a ragasztót terheli.

2014. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8mm vastag az előírt üvegvastagság 200 liternél de ha a szögvas felül is kitámasztja akkor sokkal stabilabb a sima ragasztott akváriumoknál. Szerintem kibírja de a próbafeltöltést mindenképp végezd el.
2014. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és bíztató válaszokat!

Persze előtte mindenféleképpen lessz próbafeltöltés. ;D


Csak még le kell festenem a keretet mert ilyen fura nikkel szint kapott. Én meg feketét szeretnék, de legalább nem ette meg a rosda. Tényleg csak a tetején látszik foltosodni 2 helyen, de sehol egy púposodás!

2014. aug. 16. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!