Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet algát telepíteni az...

Lehet algát telepíteni az akváriumba?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi menyire veszélyes?Mert eléggé éhezik az algaevőm vagyis vegyestáppal etetem de jobban nőt míg nem pusztította ki az algát.Az aksi 1 hónapos 50 literes 1 hete van benne tiszta víz mert mert felütötte a fejét a darakór meg a halpenész.Most vannak túl a halak a gyógyuláson.A vízhez adtam baktérium oldatot is szóval a szűrésnek meg kell lennie.Tettem be egy követ elég algás volt ezért nagyjából megsikáltam majd 2 napig ázott domesztoszos vízben majd 3 napot tisztában és még 2 napig ált a levegőnn is mikor betettem a vízben elkezdett zöldülni de az anci kordában tartotta .Majd vettem 2 almacsigátt és már semmi zöld nincs rajta.Amióta nem jut algához az anci nem nő olyan szépen mint idáig kicsit megtorpant.Arra gondoltam ,hogy nevelek nekik fonál algát egy kisebb 5 literes aksiban.És azt adagolom nekik hisz lenne aki elfogyasztja:2 black molli.,3 platti,1 anci,5 almacsigám van ja meg egy páncélos harcsa.A csigákhoz nagy reményeket fűzök hisz egész nap zabálnak szerintem kordában tudnák tartani az algát és telepítek békalencsét is a biztonság kedvéért azonfelül van még 3 elég apró vizinövényem még aprók de már mutatják a fejlődés jeleit.Ja a világításom egy pirosas szinű akváriumi neoncsőből jön úgy sózták rám,hogy ez kiemeli a halak színét mondjuk ez igaz is.
2010. jan. 14. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tedd ki egy ideig az akváriumot az ablakba (feltéve, hogy ott nincs hideg nagyon)! Vagy egy időre világítsd meg folyamatos erős fénnyel! Ezek elősegítik a alga szaporodását. És ne nagyon tegyél bele semmi vegyszert, nekem anno úgy tanították, hogy csak ecettel szabad víkövetleníteni az akváriumot, mert ha véletlen marad benne vegyszer, megöli a halakat! 50l-en már jó kis élőflórát lehet létrehozni, kísérletezd ki a fényt, esetleg ajándékozd el az egyik csigát.
2010. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet, de felesleges, mert úgyis lesz magától.
2010. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az ablak mellett van az aksi átrakni macerás lenne meg nem tudnék tőle szellőzetni ha az ablakba tenném szórt fény már így is jut rá bőségesen.Lehetséges,hogy a halék gyógyszerének is köze volt az alga eltűnéséhez mert napokra kék szinűre festette a vizet.Ezáltal elzárhatta a fény útját .A 10 wattos neon napi 14 órát világít a vizinövények már mutatják is a fejlődést.Ma gyűjtöttem a közeli ártizikút tavában fonál algát belettem az 5 literes aksiba készítettem hozzá CO2 adagolót és beraktam az ablakba.Majd adtam hozzá réztartalmú fertőtlenítőszert.Ha túléli az alga pár napig akkor dobok be a halaknak belelőle.
2010. jan. 14. 17:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Az almacsiga nagyon sokat eszik...Nekem csak 3 van és 5perc alatt egy uborkaszeletet elnyalnak...Etess forrázott zöldséggel,pl uborka,saláta,spenót stb...Algát egy befőttesben kiraksz köveket az ablakba,és az mikor algás,beteszed az akváriumba.Vannak anciknak való tápok pl sera walles chips,az is segíthet...Azért feljődött jobban,mert akkor soakt evett.A halak szeretik a sok növényt.A csöbved pedig növényes cső,azért nem fehér,hanem rózsaszín a fénye...A növényes cső jó,ha 2 fénycső elfér min a lámpában,mert akkor az első cső helyére fehéret a hártsó helyére a növényes csövet rakod,igy a fény színe fehér lesz a növények pedig örülni fognak a növényes csőnek...
2010. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem amikor volt még ancim, és tiszta volt imden megrákta a növényeket, ezért ezt tettem: Megofgsz 1 szelet uborkát, berakod forralni egy lábasba kb 5-10 percre, és bedobod az ancinek mikor kihült... Ugy rákap... azt fogja marcangolni. Sajnos most nincs ancim, és tiszta algás az üveg... Kell vennem egy ujjat.
2010. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát az én almacsigáim alíg boldogulnak a forrázott salátalevéllel.Pomacea bridgesii mind az 5 de azért ledarálják ahogy ellágyul idővel a vízben nekik bár most gyermekláncfű diétán vannak de majd veszek neki 1 fej salátát..A köves tippet kiprpóbálom egész jól hangzik szerintem hamar belepik az algák főleg mivel teli velük a kis aksi.De a szabadban teljesen gömbmoha formálya volt ennek az algának egész mutatós szőnyeget lehetne belőle az aki aljára.Csak nemakarom.hogy túlszaporodjon.
2010. jan. 14. 17:34
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom hülye kérdés de konzerv uborka is jó szóval cukros ecetes?Mert azért nem veszek neki egy egészet ha jó a befőtt is.
2010. jan. 14. 17:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy jó a konzerv uborka, mert kitudja milyen vegyszerekkel kezelik. Jó, a kigyó uborkát is, de az nem uszik lében, ami beleivódik. Vegyél egy rendes kigyó uborkát, és vágj belőle egy nagy darabot... nem olyan drága az. Főleg, ha salátának veszed, akkor a többit megeszed te. De, a saláta levél is jó, csak forrald fel!
2010. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
XD ez jó,ecetes ubit....:D Vegyél nekik csemege uborkát:D Na jó,nem,viccet félretéve,semmi vegszeres,és áztatott cucc nem jó.Kígyóuborkát veszel,levágsz egy szeletet,én nem pártolom a tul vastag szelet vágást:D.Én mikróba 70fokra nyomom a vizet, ha már forró,akkor bele az uborka 10mp-re és rá egy kis hidegvíz utána,és mehet az akváriumba...Én a héját is ovatossgvol levágom,nehogy vegyszeres legyen...Nem nagy cucc....Kb 1 perc.A spenótlevelet is szerették nálam.
2010. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem az árral van a gond hanem azzal,hogy 1 ócska kis faluban lakom és ubit nem árulnak.Azért meg nincs kedvem 10 kilométert megtenni.hogy beszerezzek 1 ubit de veszek amint mennem kell valami más miatt mert 1 ubi miatt nem érdemes.
2010. jan. 14. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!