Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Muszáj elkülöníteni egy...

Doruss kérdése:

Muszáj elkülöníteni egy guppit, ha szül? Mindenképpen megeszi a kicsiket a többi hal?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A kicsiket felzabálják mert a halak mindent megesznek ami mozog és befér a szájukon.És az anya is megeszi godnélkül. Szóval tegyél be valamit amiben elbújhatnak a kicsik az anyuk elől mert itt nincs szülői szeretet.
2010. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nemcsak a többi hal eheti meg a kicsiket, hanem a saját anyjuk is!


Mindenképp muszáj elkülöníteni. Vegyél egy szülőszobát, 1000 forint körül van az ára, az ivadékok így biztonságban vannak a szülés alatt, majd ha megszült a nőstény guppi, vedd ki, és a kicsiket tedd be egy külön akváriumba, hogy ott nőjenek fel.

2010. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor az én guppim volt terhes akkor az akváriumomba sűrű növényt ültettem és hát nem tudom h. mennyit szült de olyan 10 darabot sikerült kiszednem meg még régebben olyan 5-6 kicsi fel is cseperedett az aksiban nem bántotta a többi hal...:D De nekem már olyan sok guppim van h. nem nagyon bánom ha egy párat picit bekapnak...félreértés ne essék, szeretem a halakat csak nagy a szaporulat ;)
2010. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Am gondoltam hogy el kell különíteni, de mindenki azt mondja, hogy ne, mert majd elbújnak... De am sztem úgysem bujdoshatnak annyi időn keresztül míg fölnőnek. Szal mégegyszer köszi.
2010. jan. 14. 18:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Rakd külön őket. Bár az enyém sosem ette meg őket :)
2010. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Nagy esély van rá,de páran túlélhetik,ha sok növény van.
2010. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
A szülőszoba nagyon jó találmány,én egy kicsit szűknek tartottam, azt amit nálunk árultak, ezért készítettem egy nagyobbat.Itt gyakorlatilag semmilyen plussz berendezésere nincs szükség és a túletetéstől sem kell félni. A vízcserét is ugyan úgy kell csinálni mit máskor.A biztonságérzet növelése érdekében, én egy kis mohát is teszek bele. Akkora lyukú ikrarácsot használok, hogy a kishalak is könnyen átférjenek rajta.Az enyém 25 literes,természetesen egy 300literes akváriumban használom.Nálam tökéletesen bevált, csak ajánlani tudom.Annak aki készíteni szeretne egyet, semmi másra nincs szüksége mint egy megfelelő méretű lehetőleg átlátszó műanyag edényre, aminek az alját levágja és a helyére, sűrű szövésű szúnyoghálót ragasz.Én sziloplasztot használtam.Ha nagyon mélyre merülne, akkor habszivacsot kell ragasztani az oldalára, az majd megemeli.Az enyém egy nagy szendvicses doboz volt, 1200Ft+800Ft a sziloplaszt, de nálam az mindig van. Szerencsémre teteje is volt, erre kék fóliát ragasztottam, hogy ne érje az ivadékot közvetlen fény.Egy kisebb akváriumhoz,tökéletes a boltban kapható szülőszoba is,800-3000 Ft ig láttam, különböző méretben és formában.
2010. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, már vettem szülőszobát és már csak arra várok, hogy használatba vehessem!
2010. jan. 15. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem raktam külön, de mégis túlszaporodtak.
2010. jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha csak egy-két darab marad életben, minden alkalommal, akkor is előbb utóbb kinövik a helyet.De aki tenyészteni szeretné, annak ez így kevés.
2010. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!