Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem állatkereskedésbe...

Vettem állatkereskedésbe panzi színfokozó ill szemcsés díszhaltápot jók ezek?

Figyelt kérdés
Ugyanis elkezdtek pusztulni a guppiaim és elösszőr arra gondoltam hogy az öregek pusztulnak 7 éve foglakozok velük de már fiatal is pusztult el tegnap óta 2 és azóta van ez a jelenség amióta ezzel etetem őket vagyis nem sokkal ezután kezdódött.Tegnap vettem nekik vizibolhát.

#guppi #halak pusztulása #panzi táp
2014. aug. 18. 09:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az akváriumban tartozkódnak zebradánió,neonhal,platti
2014. aug. 18. 09:41
 2/19 A kérdező kommentje:
És azoknak egyenlőre semmi bajuk.200 literes az akvárium van benn szűrő,levegőztető,fűtő,fény,élőnövény és műnövény is,kerámia díszek,
2014. aug. 18. 09:43
 3/19 anonim ***** válasza:
A panzi elég silány minőség, én biztos nem vennék. A vizibolha se elég magába, gondolom szárított, kitinnel van tele. Változatosabban kellene etetned őket.
2014. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Van meg lemezes haltapom is de eddig nem voltak pusztulasok most kezdodott egy par napja
2014. aug. 18. 10:05
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van e köze az elhalálozásokhoz, de simán el tudom képzelni.


A fagyasztott kajákat jobban preferálom, mert azzal nem volt még gondom (artemia, mysis, cyclops). Néha veszek élő tubifexet, vagy élő fehérszúnyoglárvát.

Hát nekem nem guppim van, de ha lenne, akkor ugye ők ennének növényi táplálékot is, tehát néha dobnék be zöldborsót kettévágva, vagy egy marék békalencsét, esetleg pár szál hínárt, vagy vennék spirulina tablettát. Vagy fagyasztottban vennék olyan mixet, ami növényevő halaknak való, de adnék húsos ételeket is, tehát így mindent.

2014. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Több információ kellene, ebből neked nem fogja megmondani senki se h mitől pusztulnak. Nem biztos, h a kaja miatt, csak megjegyeztem h nem alegjobb kajákat adsz nekik. Érdemes lenne néha valamilyen fagyasztott kaját is adni nekik.
2014. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A lemezes és a szemcsés táp között jelentős fajsúly és beltartalmi különbségek vannak a szemcsés javára.


A verzió, a töményebb táptól átbillent a vized nitrogén vegyület szintje a halaknak mérgező szintre.


B v.. a halaknak hirtelen tömény lett a szemcsés, ezért a bélrendszer feladta.


A panzi nem a legjobb táp, a szemcsést ajánlatos beáztatni a többszörösére bedagad, ha a kisebb halak gyomrába van ez akkor el is pusztulhatnak.


Cserélj részlegesen vizet, 30% körül, a tápot meg áztasd le 5-10 percre, utána öntsd be nekik.

2014. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Persze csinálj koplaló napot.
2014. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
2014. aug. 18. 10:34
 10/19 A kérdező kommentje:
2014. aug. 18. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!