Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy bettám már lassan fél...

Van egy bettám már lassan fél éve, eddig semmi gond nem volt vele, de most az uszonya olyan mintha meg lenne tépdesve. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

2 hete vettem hozzá 2 neonhalat DE csak azért kettőt, hogyha bántotta volna őket, akkor csak 2 haljon meg... :D

Amúgy életvidám, eszik rendesen, szinte túl aktív.. :D



2014. aug. 18. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
uszonyrothadás? arra veszel gyógyszert és kész gondolom a neonokkal jött be, de mekkora aki milyen szűrés? mert lehet hogy hosszútávon az összes halad meg fog murdálni
2014. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uszonyrothadásnál rögtön kijönnek a fehéres foltok? Mert valahol olvastam, hogy vannak foltok is.. De egyelőre nem látok ilyet rajta. 25 liter viszont szűrő nincs. De a vizet frissítem, és szűrt csapi vizet kapnak...
2014. aug. 18. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ammóniamérgezés. A szűrő az akvárium alapja, ahhoz hogy folyamatosan lenn tartsd az ammóniát, óránként kéne vizet cserélned. 25 literben az a 2 neon is meg fog dögleni, hülyeség volt megvenni őket(de már a bettát is). Vegyél egy szűrőt, addig csak minden másnap etess és napi 30% vízcsere.
2014. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neonnak legalább 80 literes medence kéne és minimum 10 db. Még jó, h utána olvastál... A szűrő néküli medence kb olyan mint ha nem lenne wc-d és a szobádba ürítenél... Jól éreznéd magad?
2014. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A dolog már ott bukott, hogy a neon legfeljebb 24 fokon érzi jól magát, egy Bettának meg minimum 26 kell. A nem megfelelő hőmérséklet garantáltan betegségekhez vezet, mert megviseli és legyengíti a halakat. Valami azt súgja, hogy itt termosztátos fűtőre sem volt keret.
2014. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!