Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszórothadásnál hány darab...

Uszórothadásnál hány darab antibiotikumot kell tenni a vízbe?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted a világon 1 féle antibiotikum és egyféle akváriumméret létezik?(Nem).Látói képességekkel meg az oldalon sajnos senki sem rendelkezik.
2014. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

apajatszik rávilágított a lényegre, megválaszolhatatlan a kérdésed, olvasd el a használatit, vagy hívd fel az állatkaipát ahol vetted.


Ha nincs papír, vagy nincs infó róla, dobd ki, vegyél újat amiről van infó.

2014. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
15 literes az aki, az antibiotikum neve pedig nem tudom, hogy mit fog mondani, mivel nem magyaroszági vagyok: Doxyhexal. Egy állatkereskedésbe mentem először, ott átküldtek a gyógyszertárba és mivel máshol chloramphenicol vagy tetracycline antibiotikumot javasoltak, így ilyet kértem, csak gondolom nálunk más néven fut, vagy ugyanazokkal az összetevőkkel rendelkezik, ezért doxyhexalt kaptam.
2014. aug. 19. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Halaknák az antibiotikum, por, kapszula, vagy folyadék, amiből adott menyiséget kell meghatározott mennyiségű vízbe tenni, az így készített törzs oldatból pontosan meghatározott menyiséget, szintén meghatározott ideig a vízbe tenni, átlag a halat külön kell kezelni nem az akváriumban.


Antibiotikumot állatorvos, vagy állatpatika tud adni, a pontos dózist, felhasználást ők ismertetik, én hasvízkóros halakat hoztam a kereskedésből náluk segített, de nem tudom mi volt a neve a szernek, pici zacisban volt por, kimért.(talán biomitsipet, vagy bitsillin de passz)


Itt: [link]


Fel van sorolva sok humán készítmény:


Sok esetben figyelembe kell venni, hogy a gyógyszerek összetétele, hatóanyag tartalma változhat.

Tehát a cikk tájékoztató jellegű.


Átlag az állatorvosok, patikusok, figyelemmel kísérik a hatóanyag változásokat így ők konkrét dózist tudnak mondani.


A Doxyhexal is emberi felhasználásra van, a net nemi betegségekre írja, a chloramphenicol vagy tetracycline helyett lehet jó embereknél, halaknál már kérdéses.


A cikkből lejön, hogy sok esetben 1 gramm/100 liter vízről beszélünk.


Vannak kimondottan halaknak készült készítmények, ezeket a kisállat kereskedésben a betegség bemondása után leteszik eléd a pultra, átlag kombi szerek, hasonló összetétellel, több betegséget gyógyítanak.

A márka változó, példa hétvégén voltam a kereskedésben és egy komplett karton fal fogadott egy számomra teljesen ismeretlen márka készítményeivel, kb 60 flakon, gyógyszer, növénytáp, vízparaméter.


Nem mellékesen, vegyél egy akváriumot, egy 32cm pizza áráért kapható, haltartásra totálisan alkalmatlan 15 literes üveg, még nem számít akváriumnak, törvény ide vagy oda. A kínzás miatt beteg a halad.


Itt: [link]

Olvashatsz a betegségről.


A neten keresd ki a te gyógyszered és a cikkben szereplő gyógyszerek összetételét, hasonlítsd össze, a tiéd a dobozon olvasható.

2014. aug. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
B.Joci nagyon szépen köszönöm a válaszodat! A hétvégén megyek Győrbe, és akkor elmegyek egy állatpatikába. Egy rendes nagy akvárium is már tervben van. Szerinted addig még tegyek ebből a gyógyszerből neki, vagy inkább ne?
2014. aug. 20. 10:28
 6/6 Platypus ***** válasza:
Elég meredek ötlet úszórothadásra rögtön antibiotikummal menni. Kiirtja a szűrésed=romlik a vízminőség=romlik a halad kondíciója=nehezebben küzdi le a betegséget. Sima metilénkék vagy akriflavin hatóanyagú halgyógyszert kell keresni, az összes halas márkának van ilyen cucca. Biztos vagyok benne hogy a helyi halas boltban is árulnak ilyesmit, legfeljebb az eladó nem tudja melyiket kell adnia.
2014. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!