Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csipkedil egymást?

Miért csipkedil egymást?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem tíz zebrahalat egy aranyhalat két harcsát ehy aranyhalat és még négyet amink nem emlékszem a nevére, de meggyhasú sügérre hasonlít nagyon. Ma reggel vettem észre, hogy ez a négy a többi halat csipkedi. Az aranyhal uszonából már szinte semmi nem maradt és három zebrahal farokúszójából is kicaiptek. Ki is szedtem őket... Még kezdő vagyok, csak most tanulgatok ezen a téren. A boltban meg is kérdeztem, hogy ezeket lehet-e együtt tartani, azt mondták, hogy igen... De akkor miért csipked az a négy hal?

2014. aug. 21. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet együtt tartani őket..

DE ha még kezdő vagy,akkor miért nem olvasol az adott fajtákkal kapcsolatban előre?Mindenhol írják,hogy az eladóban nem lehet megbízni.

Szerintem vidd vissza mindet a kereskedésbe,és kezdd előröl az egészet.

Hány literes akváriumod van? Van szűrésed?


10 zebradánió- min.100liter

5 aranyhal- minimum 250-300 liter

harcsa.. abból sok faj van.

[link]


Hány literben vannak?

2014. aug. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom kicsi az akvárium. Másrészt aranyhal mellé nem tennék semmit.Én az aranyhalat csak kerti tóba tudom elképzelni. Egyéb megoldás állatkinzás kategória legalább is nálam. "Négy hal aminek nem emlékszem a nevére". Ne tarts halat ha még annyira sem vagy képes hogy a nevüket megjegyezd, és akkor még hol van az, hogy optimális feltéteket teremtsek az állatoknak.
2014. aug. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van szűrés az akváriumban. Az aranyhallal így mi lesz? Elpusztul? Gondolom már nem nő vissza az uszonya...
2014. aug. 21. 09:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom nem járattad be a szűrésedet se ami azt jelenti,h legalább 3-4 hetet kellett volna járatnod a szűrőt a halak érkezése előtt. Sajnos esélyes, h egy hal se fog megmaradni. Nem ártott volna vásárlás előtt kérdezni. A boltosok 90-95% vagy nem ért hozzá, vagy szándékosan nem segít. Ha kutyát veszel akkor se a tenyésztőtől kérdezed meg,h mivel jár egy kutya tartása, milyen oltásokat kell adni stb... Hanem utánaolvasok a vásárlás előtt, ne ez pont így van a halaknál is.
2014. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem 350-400 literes akváriumod van,bitang erős külső szűrővel,akkor a halaid 90 %-a el fog pusztulni ammóniamérgezésben,mielőtt kinyírnák egymást.

Szóval igen,el fognak pusztulni,ha nem viszed vissza őket .

2014. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha meggyhasú sügereid vannak akkor azok kiirtják a többi halat.

Magas, 250 liter körüli akváriumban lehet már kísérletezni apró rajhalakkal, kisebb akváriumban nem érdemes.


Valószínűleg kis idő múlva "0" halad lesz, a sérülések elfertőződnek, rutinosabbaknál egy karanténos segítségével lehet kezelni a halakat, kezdőnél a fő akváriumban kezelve el szoktak pusztulni.


Ezt azért szokták mondani a kereskedések, vidd vissza a 4 meggyhasút minél előbb, egymást is lerendezik, csak 1 pár lehet az akváriumban, a mellettük levő halaknak átlag reszeltek.

2014. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
visszanő de nagyon rossz párosítás , más igények és áruld el az akvárium méretét mert így nem tudunk segíteni hogy mit hogy csinálj és csak halott halaid lesznek... milyen a szűrő mekkora aki? esetleg fotó a csipkelődős halakról ?
2014. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Áhhh ez nem jó... 40 l az aksi... Gondolom elég kicsi ennyi halhoz. Szóval jó párat visszaviszek a boltba. Az aranyhalat kitehetem a kerti tóba? Szrrintetek milyen halakat vehetnék ekkora akváriumba?
2014. aug. 21. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:
aranyhal mehet a tóba, nanohalakat vagy garnélákat, elég kevés a lehetőpség ekkora akinál sajnos
2014. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg 3-4-5 hím szivárványos guppi.


[link]


VAGY szerintem maradhatna 3-4 zebradánió.

2014. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!