Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj, ha ilyen az akváriumom...

Baj, ha ilyen az akváriumom vize? (lent)

Figyelt kérdés
Az aksimat kb 2 hete indítottam el "üres járaton" (növényekkel, halak nélkül). A vizem most halvány sárgászöld színű, de nem opálos, vagy zavaros, és szaga sincs. Ez most akkor jó vagy rossz?

2014. aug. 21. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
aki mérete, szűrés? amugy feles vízcsere és érdemes beledobni egy kis adag fagyasztott halkaját hogy a bomlás által a baktériumok szaporodjanak, mert ha nincs mit lebontani akkor nincs baktérium, amugy már jöhetnének a növények :) akkor semmi baj nem lesz
2014. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
40 literes, szivacsszűrőm van, növény van benne + 1 brazil tányércsiga (növényen jött), aki 3 nap alatt telekakilt mindent. Milyen halkajával etessem a bacikat?
2014. aug. 21. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:
hát ha már a csiga ürít akkor nem nagyon kell, mert az is bomlik, cserélj 50% ot a sárgászöld az a növényektől is lehet vagy ha van benne fa akkor attól, ez természetes, biztosíthatsz nagyobb szűrőfelületet az lehet megoldja vagy aktív szén de az aktív szénnel vigyázni mert csak 3-4 napig érdemes benn hagyni és hosszútávon nem jó mert a vasat kivonja a vízből és az a halaknak sem jó meg a növények is sárgulni fognak, szerintem most cserélj egy 50% os vizet és utána 2-3 nap mulva napi 10% ot és utána heti 20% esetleg mérj adatokat a vízedről hogy többet megtudj a tulajdonságairól
2014. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom szerint egy ilyen "kezdő" akváriumba legjobb a hagyományos talajszűrő. Nagy szűrőfelület s baktériumok könnyen kolonializálják, a víz meg 2-3 nap alatt kristálytiszta. A zöldes színű víz mindenképpen sárgászöld moszatok jelenlétére utal.
2014. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a a szűrő szivacsrésze 7X7X11 cm. Növényeken kívül van 1 szőlőm benne, 2X kifőztem, másodjára már nem nagyon eresztett színt, de őt én is gyanúsítottam. Tegnapelőtt volt egy ~20%-os vízcsere.

#4 jelenleg nem nagyon van keretem új szűrőre (majd sulikezdéskor lesz zsebpénzem), de azért te milyet ajánlanál? Esetleg link?

2014. aug. 21. 16:37
 6/6 A kérdező kommentje:
ja, a növénytápsó nem színezhet?
2014. aug. 21. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!