Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem jó rákot, vagy...

Miért nem jó rákot, vagy garnélát tartani?

Figyelt kérdés
Nekem tetszenek a rákok, és a garnélák is, de ismerösöm azt mondja nem jó halakkal meg növényekkel együtt tartani. Azt mondja mikor alszanak a halak, akkor a rák, képes őket össze csípkedni, meg megenni. És a garnéla is ezt teszi. Igaz ez? Nem lehet semmilyen rákot, garnélát együtt tartani halakkal?
2010. jan. 15. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kivétel van, ám azok kisebbek. Keress olyat, ami növényevő, vagy apró vízi puhatestűekkel táplálkozik. Amúgy lehet hogy az is összecsipkedné heccből, nem tudom.
2010. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rák az megtámadja a halakat, de a törpe tarisznyrák pl nem. A garnélák csak azt támadják meg amelyik beteg és legyenhült(tehát amugy is meghal valszeg,de ez ritkán fordul elő)A garnélák algát eszenk nagytöbbségben.De tarthatsz halakkal pl üveggarnélát, vagy sepregető garnélát(ecsetlábú garnéla,de sok más neve is van)Red cherryt nem ajánlom mert nagyon kicsi,a halak megehetik.Amugy a garnélák békések...
2010. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én a Red cherryt is ajánlanám mert könnyű tartani és a a kisebb halak(neonhal stb.) nem bántják
2010. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi üveggarnélkat tartottunk egy nagy 200 literes akváriumban algaevőkkel, házmesterekkel, guppikkal, neonokkal, black mollikkal...semmit nem bántottak, sőt eleinte vigyázniuk kellett mert a halak csipkedték őket,de ügyesen védekezetek és 1,5-2 évig takarítottak az akváriumban. nagyon jópofák voltak, ha ettek a narancs színű halkajából tisztán látszott benne hogy hol van, olyan átlátszó. rengeteget mozisztunk az akvárium előtt, mikor megvoltak.Csak ajánlani tudom minden akváriumba az üveggarnélát!
2010. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a már említett sepregető van 2db, lesz@rják a halakat, van, hogy algaevő rámászik a hátára, az se érdekli, nagyon nyugodt fajta.
2010. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A garnéláknak nincs ollójuk, ergo nem tudják bántani a halakat!

A rákkal már vigyázni kell.

2010. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!