Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a halaim?

Miért pusztulnak a halaim?

Figyelt kérdés
Kb.1 hónapja van meg az akvárium, és az utóbbi 1 hét alatt szinte kidöglött mind, most éppen egy molly kínlódik. Lesüllyednek az aljzatra, alig tudnak úszni és fejjel lefelé vannak, vagy az oldalukon. A testük meg olyan a vízben, mintha foszlana róla valami, de ha kiveszem a vízből nem látszik semmi különös. Ez a molly most elkezdett kifakulni, fehéres foltok vannak rajta. Mi lehet a bajuk?
2010. jan. 16. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor nekem volt új akváriumom akkor nekem is kipusztult az összes... Lehet, hogy még nem szokták meg az új akvárium ragasztását(ha ragasztott van)Ha ez a baj, akkor ne vegyél egyelőre új halat bele,inkább ami meg maradt, maradjon benne.Olyan 3 hónap után vehetsz újat bele, és fertőtlenítsd az akváriumot!Persze más is lehet a gond,és ha írsz akkor többet tudunk segíteni!
2010. jan. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ragasztással nem lehet baj..ezt nem holmi sulifix,ez direkt erre van kitaláléva.az igaz h amíg ez van ne vegyél uj halat. ez valamilyen betegség.kezelni kell.reméljük valaki tudja mi ez
2010. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ennyi információból talán a halak betegségeit tudom elmondani, de azt, hogy miért pusztulnak, már nem. Kellenének bővebb adatok az akváriumodról, milyen a vízminőség, hány fokos, vízcsere, szűrés, hány literes stb.


Úszóhólyag betegség az tuti. A fehéres foltok kicsi pöttyök, és több is van a halon? Mert akkor az darakór.


Hát, nem sok esély van a gyógyulásra, mert az életfeltételekkel van szerintem a fő probléma. Ameddig azok nem változnak, nem tudsz mit csinálni.


Javasolom, szerezz be egy akvarista szakkönyvet, és kezdjed újra az akvarisztikát.

2010. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!