Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Arowana halat szeretnék...

Arowana halat szeretnék tartani, infóra lenne szükségem, akinek van, vagy tud róluk valamit lécci írjon?

Figyelt kérdés
Sok mindent olvastam róluk, de olyan emberrel is szeretnék beszélni, aki ilyen típusú halat tart. Mekkora akváriumban tartja, többen vannak-e? Mivel eteti? Milyen halakkal lehet együtt tartani? stb... Minden infó érdekel! Köszönöm előre is a válaszokat!

#arowana #csontnyelvű hal #húsevő hal
2014. aug. 25. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
eleg kevesen tartanak /en sem/ de 1000liter a minimum, nagyobban lehet tobbet is, granulatommal vagy hallal, jo ha aranyhalakat tenyesztesz neki, nagy testu halakkal, amik szinten ragadozok, erős szures kell, edesvizi raja, pávasuger stb ilyen 30cm+ os halakkal, algaevot nem raknek mert mast esznek ,
2014. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dioxyde ***** válasza:

Szia


Én ismerősök tapasztalatait meg az én véleményemet tudom elmondani amiket olvastam ...

Először kell egy baromi nagy akvárium mivel jó nagyra nőnek és ha több féle halat is akarsz tartani több ezer literben gondolkodj nagyon jó szűréssel.Eleségnek halakat,gilisztát napos egeret,rovarokat,fagyasztott garnéla,kagylóhús amivel etethetsz.Jól le kell fedni az akváriumot nehogy kiugorjanak.Több halnál figyelni kell nehogy a leggyengébbet szekálják mert könnyen elpusztulhat...Szóval vagy egy darabot veszel vagy több kicsit és ha látod vmelyiket bántják azt elkülöníted.Nagyobb méretű halakkal kell tartani akik hasonló vérmérsékletűek.Nem tudom mennyi pénzt szánnál rá,de nagyon sokba kerül egy ilyen akvárium,de ha van pénzed rá hát hajrá:) Nekem kígyófejű halaim vannak most hát azok se békések gyakorlatilag az egyik megette a zebra késhalamat és a zacskós harcsámat pedig közel egy méretűek voltak és nem voltak éheztetve 3 évig együtt voltak nem volt semmi baj aztán egyszer egyik úgy gondolta megeszi őket...szóval van ilyen is ...pelikán harcsa meg simán lezúz minden halat nagyon durva szóval olyat nehogy vegyél :D

2014. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infókat! Azt olvastam hogy egy hal 400-500 liter aksiban is tartható, többnek kell 1000 literes akvárium. :)
2014. aug. 26. 12:17
 4/5 Dioxyde ***** válasza:
hát egynek az elég lenne szerintem is, csak akkor más féle halat is szeretnél mellé?vagy csak magában tartanád?
2014. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Másikra is gondoltam, de magában is szép.
2014. aug. 27. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!