Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó minőségű száraz macskatáp...

Pendulum92 kérdése:

Jó minőségű száraz macskatáp halaknak száraz haltáp helyett?

Figyelt kérdés

Régebben egyik ismerősöm mutatta, hogy ő macskatápot ad a halainak, amit a macskák nem ettek meg, a kis darabokra törte, és ették a halak jóízűen.


Most vettem Tetra száraztápot, megnéztem az összetételét, és eszembe jutott, a macskatáp is hasonló összetételű, a jobb minőségűek, nagyrésze fehérje, kicsi zsír, gondolom valamennyi hamu, vitaminok, ilyesmik.


Valaki tud valami ellenvetést az összetétellel kapcsolatban?


2014. aug. 25. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

a macskatáp a macskáknak van kifejlesztve, nem halaknak,

de ha nem egyfolytában azt adod nekik hanem mondjuk hetetnte 2 hetente 1x akkor szerintem nem lesz bajuk

2014. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Túl fejlett, bonyolult fehérjéket tartalmazhat.


Pl mint a pulyka, marha szíves sügéres halkaja.

Egy afrikai sügér soha az életben nem eszik a természetben pulyka, meg marha szivet.

Nem is túl jó ez a kaja hosszútávon, tönkre teheti az emésztőrendszert.

A táplálékláncot be kell tartani.

2014. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A haltápokban fő állati eredetű összetevő a halcsont liszt.


A macska, kutyatápok, "izésítése" lehet halas, vadas, nyulas, májas stb de ez csak az izésítésre vonatozik nem a fő állati eredetű összetevőre ami lehet több minden, a tápgyártó besszállítóján múlik, hogy mi a fő állati eredetű összetevő.

Példa sokan végigpróbálják "A" gyártó teljes termékpalettáját és egyik sem kell kedvencüknek, majd "B" gyártó bármelyik ízesítésű termékét habzsolja a kedvenc.


A másik dolog a só tartalom, főként a folyadék igény növelésére van, a száraz táppal etetett kedvenceknél nagy a bélcsavarodás esélye, leáztatva, vagy ha iszik eleget akkor kisebb.


Van még az élesztő, ez átlag sima sörélesztő, a szép szőr miatt van a tápokban.


Példa egy házilag kevert táp, csibe protein néven kapható, fagyasztott állapotban darálva (csibe, fej, láb, bőr) mellé rizs, sörélesztő, hamu, szén, csontmix,(csonterősítő) vitaminok.

Én mindig betonkeverőben keverem össze, majd zacskózom és megy fagyasztóba, egy jobb tápnak is hasonló az összetétele. Kerülhet bele máj, akkor májas lesz.


Tehát az élesztő, só, csontos őrlemény, stb mind kérdéses a halaknál, esetileg előfordul, hogy nincs hatással semmire, kérdéses a halak mérete, fajtája is.

2014. aug. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, fene tudja, a haltápban is van sörélesztő, halliszt, meg mindenféle jó. Csak arra gondoltam, hogy egy jobb fajta macskatápot is legalább olyan gondosan készítenek el, mint a drágább haltápokat. Már száraz haltápból is csak Tetrát, Serát, JBL-t vagyok hajlandó megvenni, aminek az ára elég húzós.


Élesztő, fehérjeforrás, vitamin van a macskatápban is, majd ennek az összetett nem összetett fehérjének utánanézek.



Ami az árakat illeti, egy jó száraz macskatáp mondjuk 2000 ft/ kg, egy tetra haltáp meg 15 g 450 ft kb. Macskatápból 15 g tehát 30 ft-ra jön ki.

2014. aug. 27. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is égnek áll néha a hajam a kisállat tartási számlától, macskatáp helyett még mindig jobb alternatíva a vödrös panzi, tescoba kapsz a kisállat részlegen, literesbe van, szoktam én is venni.
2014. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 patterson ***** válasza:
a Panzi tisztán növényi táp...az elég lenne főeleségként ?
2015. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!