Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam 5 eves es...

Haney kérdése:

Az aranyhalam 5 eves es eszrevettem, h nagyon nincs jol, allandoan lent van a viz aljan es az oldalan ugymond fekszik . Mennyi ibobe tellik, vizcsere utan a javulas?

Figyelt kérdés
Amikor a tankot csereltem az uzletben emlitettek, h ha ezt eszrevennem az valami bajra utal es vizmintaval visszamentem. Tul sok volt benne az ammonia es vizcseret ajanlottak amit meg is csinaltam tegnap delutan, de a hal most meg rosszabb allapotban van, mert mar az oldalan fekszik. Mennyi idobe tellik, h ezt a traumat kiheverje? Elegge aggodom es nem tudom, h mit tegyek. Van mellette egy kicsi aki kb 7 honapos es o mar jol van, de o is volt sokat lent a nagy melle bujva

#ammónia #Vizminoseg
2014. aug. 28. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Idősebb halaknál ez hosszabb ideig is eltarthat, de ajánlatos elvinni szakemberhez, ő biztosan tudni fogja mit kell csinálni
2014. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
5 Év már szép kor egy aranyhalnak. Szerintem ez természetes.
2014. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a hosszabb ibon mennyit ertesz?? napok? mert most mar masodik napja szinte csak az oldalan van
2014. aug. 28. 23:07
 4/6 Platypus ***** válasza:
86%

Ha hónapokig nem cseréltél vizet és most hirtelen csináltál egy részleges vízcserét, akkor a halad a vízcsere szindrómától szenved. A vízben maradt ammónia a pH emelkedése miatt sokkal mérgezőbbé válik. Ebben az esetben csinálj még egy, teljes vízcserét. Ez sem egy tökéletes megoldás, lásd eggyel lejjebb, de kényszerhelyzetben vagy.


Ha meg teljesen kicserélted a vizet, akkor a nagy változás és a mérgezés együtt terítette le.


Összességében látszik a kérdésedből, hogy nagyon sok dolgot csináltál rosszul és még az alapvető tudnivalókkal sem vagy tisztában. A halad az alapvetően rossz tartás miatt beteg. Rengeteg apró részlet lehet hibás nálad, amit egyenként kell helyrerakni. Le kéne írnod minden adatot, hogy kitaláljuk, merre kell kezdened a kárelhárítást.


Tehát:

Mekkora az akvárium?

Milyen szűrés van benne?

Milyen gyakran cserélsz vizet?

Összesen mennyi halad van?

Használsz vegyszereket?


És a végére nem árt ha tudod, hogy egy aranyhal alsó hangon is 10-15 évet él. A rekorder példány 40 fölött van. A tiéd még fiatal.

2014. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%
5 éves már nem fiatal. Egyébként aranyhalfüggő,de 6-7 évesen már nem lubickolnak úgy mint 2 évesen.
2014. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitsegeket.
2014. aug. 29. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!