Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 140 literes aksiba hány halat...

140 literes aksiba hány halat tehetek ezekből a fajtákból?

Figyelt kérdés

-dániók (zebra, gyöngy, leopárd, kéksávos)

-neonhal

-törpe szívóharcsa

-csokoládécsík?

Fajtánként külön-külön érdekelne, nem pedig mindegyikből néhány. Vagy egyszerűbb, ha azt kérdezem, hogy hogyan is működik a leírásoknál a megadott hallétszám? Ha mondjuk 50 literre X hal van megadva, akkor 100 literre 2X hal stb.? Vagy a minimális akváriummérethez ajánlott létszám fölötti "népsűrűséggel" kell valahogy kalkulálni?

Válaszokat előre is köszönöm!


2014. szept. 8. 18:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg más, hasonló, kedves, rajban mozgó halakat is írhattok.
2014. szept. 8. 18:18
 2/10 anonim ***** válasza:

8-10 dánió

10 neon

5 szívóharcsa

5 csík

Nem feltétlenül úgy működik, hogy 2-szer akkora akváriumba 2-szer annyi hal mehet. Igazából csak így "saccra" lehet belőni, mert sok paramétertől függ a telepítés sűrűsége.

2014. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a megadott létszámok a leírásban azt jelentik, hogy X darabot bír el általában a megadott akváriumméret, vagy X akármi mellé lehet tenni őt nem zavaró másik, esetleg nem társas halat, ha még nincs túlterhelve az aksi? (pl ahol 1 hím akárhány nőstény a megadott?) Eléggé zavaros lett a megfogalmazás, de remélem a lényeg érthető.
2014. szept. 8. 18:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Neolamprologus01 nagyon ért a dolgokhoz, de a számaival nagyon nem értek egyet.


Neonból legalább 20, ha dús növényzet van tervben akkor ennyi elég, én tervezek egy 200-as neonost, oda 30-40 megy, van jelenleg 20 egy kisebb akvában de az semmi.


Dánióból mehet 15, ők középen és fenn úszkálnak a legtöbbet, lehet mellé talajlakót tenni.


Szívóharcsa az növényzet függő mivel a növényeken vannak a legtöbbet, sok nővénynél mehet 15-16.


Csíkkal nincs tapasztalatom, átlag talajlakókat 10liter/ 1db, ebből lejön a növényzet térfoglalása, ha példa a hátsó rész be van növényesítve akkor inkább a fele, tehát 7 db.


A csololádécsik és a szívóharcsa lágy vizes hal, és átlag nem "fő" halnak veszik, nem használják az úszóteret mint a neon vagy a dánió, utóbbi kettő belakja az akvát.


A neon mellé divat garnélát tenni, nálam is így van.

2014. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze a számokat így értettem "Fajtánként külön-külön érdekelne, nem pedig mindegyikből néhány."


Példa teszel 20 neont, esetleg garnélákat mellé és mást ne.

Később meg a vizuális látvány mutatja mehet még vagy sem, 20 az alap.


A halak leírásánál van egy minimum méret, hogy 1 halnak az megfelel, van egy minimum optimális létszámhoz megadott méret ami megadja, hogy a halat milyen egyedszámmal, párban, vagy 1 hím két nőstény, vagy rajban ajánlott tartani.


A teljes létszámot a szűrés, növényzet, az akvárium hossza, külön rétegekben mozgó halaknál az akvárium magassága adja meg.

2014. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rosszul olvastam el a leírást, azt hittem egyben gondolod. Így B.Joci írásával értek egyet.
2014. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Neolamprologus01, nem baj, így egy másik szempontból is van rálátásom, mivel még csak a garázsban porosodó, épnek látszó aksi van meg, a tervezés nagyon kezdeti :) Vár rám legalább fél év hangyaéletmód (értsd: zsebpénzspórolás), és sok-sok szülőknek könyörgés :D Mégegyszer köszönöm!

2014. szept. 8. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Viszont az is igaz, hogy érdemes kihasználni az akvárium minden rétegét.

Pl a dániók csak fent mozognak, szinte sose mennek le.


Ha az alsó rétegekben nincs nagyon dús, csodaszép növényzet, az úgy elég egyhangú tud lenni.

Szóval nem hülyeség a vegyes akvárium.

2014. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha egybe is érdekel akkor Neolamprologus01 számai teljesen jók.


Igazából a neonhal lóg ki a képből minden akváriumban, ők alul és középen vannak a legtöbbet, plusz van egy előnyös dolog, lakásban nem kell nekik fűtő, én 3 éves neonokat kaptam egy akvával, a közelükben nem volt fűtő, 22-24 c.fok ideális nekik, a többi halnak ez hideg.

A neonhalas akva az neonhalas akva, nem kell bele más, én tettem melléjük red cherryket, azoknak sem kell lakásban fűtő.


A dániónál én is írtam feljebb, mint az utolsó válaszoló, üres az akva alul, csak középen és fenn mozognak.


Nekem volt 10 törpe szívó harcsám, nem igazán vettem észre, hogy vannak. Valamelyik növény levelén kellett keresni őket nagyítóval, szerintem jelentéktelen halak, egy kicsi 50-70 literes növényes akváriumban, garnélákkal biztos jól mutatnak, bele illenek.

2014. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem :) Beszéltem egy tenyésztővel, akinek gyöngy dániói vannak, majdnem azóta, mióta felfedezték a fajtát, meg kéksávosai is, ő azt mondja, 23 fokon neki vígan elvannak. De persze még mindent átgondolok, a garnis-neonos összeállítás nagyon szép, néztem képeket. A zebra- és leopárd dánió összeívhat?

A csíkok annyira nem halszerűek, hogy egyszerűen gyönyörűek :D A szívóharcsának olyan gyámoltalan kis kinézete van, hogy amikor egy boltban megláttam, azonnal megszerettem. Mit gondoltok, ha csokoládécsíkot tennék mondjuk gyöngy dánióval (csak a szín miatt, barna-sárgás meleg színek :D ), az jól mutatna? Jó lenne nekik? Vagy zebradániót törpeszívóval? Vagy inkább leopárddal? Egyáltalán zavaró-e ha az egyik hal pöttyös, a másik csíkos egy aksiban, vagy ponthogy jól mutat? Azért úgy látom, a tervezéssel el is leszek, amíg összegyűlik a pénzem :))

2014. szept. 9. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!