Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hal összeállítás variációk...

Hal összeállítás variációk 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Ötletek, tippek érdekelnének. Erős szűrés (tetratec ex 1200, sok növény, de úszóteret is kialakíthatok) Az akvárium még csak a tervezési fázisban van
2014. szept. 13. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Elsőre én 4 dolgot szoktam javasolni mérlegelésre.


1. vízkeménység

2. növényzet menyisége, példa lesz-e intenzív növekedésű növény.

3. karakteresebb, nagyobb hal (megkülönböztethető egyéniségek) vagy rajhal.

4. kínálat, vagyis mit tart a kereskedés, milyen halakat tudsz venni.


Fenti 4 dolognál hatványozódnak a változók, tehát 100-200 halfaj is lehet elsőre simán, 112 liter már soknak megfelel.


A másik az ár, példa 20 rajhal 300-1000 ft/ darab tehát 6000-20.000ft


Vagy 3 gurámi 500ft/darab 1500ft


De lehet 3 kauárfejü sügér is aminek 2500/db 7500ft


Szerintem elsőre nézz körbe a kereskedésben mi a kínálat, írd össze melyik hal tetszik, utána lehet sakkozni melyik társítható.


Én példa tennék 20 neonhalat red cherry garnélákkal vagy 4 törpe gurámit 10 páncélos harcsával vagy 10 zebra dánió szintén páncélos harcsákkal.

2014. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4 törpegurámi 5-8 serpalazac + páncélos harcsa! Szerintem ez is jól nézne ki! De lehet serpa helyett rózsalazac! Sok sikert az akihoz! :D
2014. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 14. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:
8db fantom vagy rózsa lazac, 6db panda páncélosharsa.
2014. szept. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha ez segít, nekem ugyanekkora akváriumom van, a halak összeállítása pedig a következő:

kék és törpe gurámik, neonhalak, plattik, black mollyk, guppik és algaevő harcsák, na meg néhány eltévedt csiga. :)

2014. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!