Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarium ujraszilikonozasanal...

Akvarium ujraszilikonozasanal le kell szedni a regi szilikont?

Figyelt kérdés
Az tortent, hogy enyhen ereszteni kezdett az akvariumom (250 literes), es a katasztrofa elkerulese vegett leeresztettem a vizet, kiszedtem belole mimdent, hagytam, hogy kiszaradjon, majd belol az aljanal korbe ujraszilikonoztam. A regi szilikont nem szedtem le, hanem az also es a felso peremenel huztam egy egy rend friss szilikont.

2014. szept. 14. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Akváriumnál ragasztó van nem szilikon, a szilikon csak tömítésre jó, az egyik könnyen beszerezhető ragasztó az fbs.


Ha megvan a szivárgás helye és nem karod szétszedni az akváriumot akkor a régi sarkokban levő ragasztó maradványt szikével ki kell vágni, finoman csiszoló vizes csiszoló papírral teljesen eltüntetni.

A felületet zsírtalanítani kell, az algák, vizkő véget ecettel, majd alkoholos tisztítóval alaposan át törölni.


Ha tiszta az üveg felület akkor ki lehet nyomni ragasztóval a sarkokat belülről van csak értelme.


A későbbi szivárgások elkerülése véget vastagabb polifoamot kell az akvárium alá tenni, akkor nem fog feszülni, nem lesz szivárgás.


Amit te csináltál az nem újra szilikonozás, csak belülről tömítetted a szétnyílt ragasztást, valószínűleg tovább fog repedni és megint szivárogni fog.

2014. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A lyuk(ha lehet egyaltalan annak nevezni),a fenek es az egyik oldallap kozott lehet,de annyira pici,hogy nem is tudtam eldonteni,hogy hol van pontosan.Valyon a viznyomasnak ellenallna a tomites amit en huztam,tekintettel arra,hogy ilyen apro ''lyuk''van?
2014. szept. 14. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Példa van egy ruha anyag, ha minden oldala le van szegve akkor akár két autó közé is lehet tenni vontató kötél helyett. Viszont ha 1 cm bevágást ejtünk a szegésen két óvodás gyerek szétszakítja.


Akváriumnál a kicsi szivárgás soha nem kicsi, annyit jelent, hogy víznyomás szétválasztotta egyenlőre egy kicsi szakaszon az üveget és a ragasztót.


Hosszú távon csak ragasztani lehet, tömíteni nem, a ragasztó és a tömítő teljesen más szakító szilárdsággal rendelkezik.


Ha teljesen zsírmentesre letakarítottad akkor fbs ragasztóval meg lehet erősíteni a meggyengült oldalt, arra ügyelni kell, hogy az üveghez tapad a régi ragasztóhoz nem, bármikor könnyen szétválik, lehúzható róla.


Az alátétről nem írtál, minden anyag mozog, változik, deformálódik, ezt hivatott kiküszöbölni a hungarocell vagy polifoam alátét, ha nincs akkor drasztikusan lerövidül a ragasztás élet tartama.

2014. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az alatet 5mm-es polifoam.Vigyaztam ra amikor csinaltam az allvanyt,hogy egyenes legyen.Mindenesetre mielott felszerelem,berendezem az akvariumot,feltoltom es hagyom egy par napot, teszt gyanant.Jo volna ha meg kibirna egy ket evet,hogy ne kelljen annyi stressznek kitenni a halaimat!Egy hete voltak kiszedve,mert akkor''nagytakaritast''vegeztem.Most meg a szivargas...
2014. szept. 14. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egy hete voltak kiszedve,mert akkor''nagytakaritast''vegeztem"


Valószínű akkor gyengült meg a ragasztás, a le engedett akváriumnál 3-4 mm mozgás van, ennyit mennek vissza az üvegek, majd feltöltésnél újra megfeszülnek, 3-5 mm has szinte minden feltöltött akváriumnál van, a nagyobbaknál pláne.

2014. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"nagytakaritas" evvel azért vigyázz, a mai szűrési technikák mellett ez a szó megszűnt, én példa 2012 decemberben lecseréltem az ajzatom az egyik akvában azóta érintetlen, csak üveget takarítok mást nem, nem is tervezem bolygatni 5-6 évig biztos.


Ha nem cseréltem volna le az ajzatom akkor mára 7 éve lenne benn a régi, de meguntam.


Szerintem soha nem lesz 10-15 cm víznél több le engedve.

A nagytakarítás több kárt tesz mint bármi.

2014. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat igy utolag visszagondolva igazad van,tenyleg tobb kart tesz mint amennyit hasznal,de hat az ember minden nap tanul valami ujat!Koszi a valaszokat,majd jelentkezek az eredmennyel a teszt utan.
2014. szept. 15. 06:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedden reggel feltöltöttem az akváriumot,azóta hál'istennek még semmi probléma.Még hagyom egy-két napot amíg a háttér elkészül.
2014. szept. 18. 20:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy nem lesz probléma ha kedd óta nem ereszt.
2014. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!