Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék guppi tenyésztésbe...

Szeretnék guppi tenyésztésbe kezdeni hobbi szinten? (tobbbi lent)

Figyelt kérdés
3 db 50 literes es 2 db szazas aksival szeretnek szerintetek ez igy megfelelo es kezdetben mirefigyeljek oda? milyen szuro futo pumpa kell?hany hallal inditsak?
2014. szept. 14. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem 10 hallal indíts külön helyről mindet hogy csökkentsd a vérfertőzöttséget, a hímeket és a nőstényeket amint észrevehető a különbség el kell különíteni egymástól
2014. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mármint a kis hímeket és nőstényeket
2014. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minek? Annyi guppi van a piacon, hogy nem igaz. Egyre kevésbé veszik, még az endler guppikat is. Azért, hogy összehozzanak 50-100 kishalat, akiket aztán helyhiány miatt kéntelen leszel megölni... minek???!
2014. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen megfelelő. Nagy igényei nincsenek a guppiknak. Legyen sok élő/fagyasztott eleség, hogy gyorsan szaporodjanak és nőjjenek. Anno elkezdtem endler guppikat tartani és eladni. Nagyon nagy csalódás ért amikor közölték, hogy a rendes guppinak a felét se éri mert nem igen veszik. Simma guppit 100 ft/db áron vették az endlert 80ft/db. Nem volt nagy igény rá pedig nem egy boltba vittem. Xifo, platti jobb választás talán.
2014. szept. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra, amit #3 és #4 mond. Gondold meg nagyon, hogy akarsz-e egyáltalán guppit szaporítani. A sima bolti guppy a kutyának sem kell, tudod, aki akarja, megveszi magának, szaporítja magának. Úgyhogy ha mindenképpen ragaszkodsz a guppikhoz, érdemes lenne valami ritkább változatot beszerezni (tudod, amire van kereslet), ami meg, hm, elég költséges tud lenni.


"hímeket és a nőstényeket amint észrevehető a különbség el kell különíteni egymástól" Érdemes tudni, hogy a nőstények nagyon sokáig tudják tárolni a hím spermiumát. Ezzel elég sok borsot tud törni a kezdő tenyésztő orra alá.


Szűrő, fűtő, stb: kb. mint bármelyik más halnál és szaporító akváriumnál, nézz utána!


Ha értesz angolul: [link]

2014. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem rossz ötlet,ahogy irták különböző helyekről szerezd be őket,lehet hogy sok van belőlük,de hogy a 80%-a selejtes az biztos,a sok beltenyésztés eredményeképpen.10 pár guppit szereztem be különböző helyekről és egyik sem párzik,illetve betegesek hamar elpusztulnak.Mielőtt valaki megjegyezné nem a tartási körülményeim miatt van.Nem olyan rég vettem egy lány és egy fiu guppit egy nénitől aki már 20 éve foglalkozik velük és láss csodát semmi bajuk,és ugy párzanak hogy csak na,ráadásul nála mindegyik nőstény terhes volt,mig a nívósabb üzletekben levők hiába voltak együtt tojtak mindenre.Szóval kérdező ha normális nem túltenyésztett guppikat nevelsz az jó dolog.Biztos nem csak én vagyok az egyetlen aki szereti ezt a fajta halacskát.Azonkivül izgalmas ha sikerül különleges szinű példányt is talalni a kicsik között. Nekem a guppiknál,egy sima egyszerű melegitő van 2800 ftba került semmi extra csak be lehet állitani az állandó hőfokot,szűrő-levegőztető is egyszerű 2500ft-os van de gyönyörű szépen tisztitja a vizet.Semmi bonyolult drága berendezés nem szükséges.
2014. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!