Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 dologról kérdeznék. Az...

2 dologról kérdeznék. Az egyik, hogy a sera aqvatan azonnal hat vagy kell még utánna várni, míg belerakhatom a cserevizet?

Figyelt kérdés

A másik,hogy 1 algaevőnek mennyi algatabletta kell naponta.Ha van 3 sziámi ormányosmárnám és 2 közönséges algaevőm,akkor mennyi algatabletta kell naponta.


Bocsi csak így engedte kiírni.



2014. szept. 20. 08:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Azonnal hat a vizelőkészítő, kis keverés nem árt, a hőfok viszont fontos, Nagyából egyeznie kell az akváriummal.


Sziámi ormányos márna, kell neki is a fehérje, nálam a fő táplálék a fagyasztott artemia, (sórák) mellé néha fejenként 1 alga tabletta de nem minden nap, heti 1 alkalommal.

Főtt párolt zöldség mehet nekik, főtt répa, cukkini, tök, uborka, bármi, ha van alga akkor le legelik mellé, ha nem adsz nekik enni megrágják a növényeket, főleg a levelesek széleit kezdik ki.

Artemiával nem sok növényes gond van, ez legyen a fő kaja.


Algaevő, ha anciról van szó akkor nála 3 részre kell bontani a dolgot, elsőnek lenyalja az algát mindenhonnan, utána már rámegy a lehulló kajára, kb ha elmúlik 1 éves akkor már szinte csak halkaja, abból bármi, száraz, artema, krill, bármit megesznek ami lehullik az aljzatra.


Mellé főtt, párolt zöldség bármi lehet mindent megesznek, dinyehéjtól a parajig, főtt répa, saláta, főtt tök, akármi ami otthon van.


Alga tablettát nálam ritkán kapnak.

2014. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Ja algaevőnek kötelező természetes fát betenni, kell az emésztésének a csersav amit a fából vesz magához.
2014. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Van bent nekik fa kapnak mindig uborkát is,nálunk artemiát még nem nagyon láttam,vagy azt egyáltalán milyen csomagolásban lehet kapni?
2014. szept. 20. 09:48
 4/29 anonim ***** válasza:

Az artemia egy 24-30-as osztású fagyasztott tábla, ilyen: [link]


Én egy kicsi műanyag tégelybe kinyomok egy kockát, rá víz, majd 5 mp a microba, vannak ilyen neptunos mérőedényeim abba szoktam.


Én 3 éve tropicarry artemiával etetek, ez apró, jobban szeretik a halak mint a nagy rákokat tartalmazókat.


500 ft egy tábla átlagosan, 100 literes akváriumba napi 1 kocka mehet simán.


Én a micro után odapakolom az akváriumok mellé a tégelyeket, majd víz alá merítem, ki öblítem a tartalmát, van aki át öblíti és nem szoktam.

2014. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat.Majdnem minden kèrdésemhez válaszolsz,és mindig hasznosakat.YouTube-n is én iratkoztam fel rád.
2014. szept. 20. 11:07
 6/29 anonim ***** válasza:

Örülök ha hasznosak a tanácsaim, kicsit unalmas a munkahelyemen, most is dolgozom ilyenkor szoktam irni ide.


Igyekszem nem egyedi dolgokat mondani, példa sziámi ormányos márnák nálam 2 akváriumba vannak, egymástól függetlenül figyeltem, figyelem meg őket, szeretik az artemiat, főtt répát, az algaevőim is egészségesek, a jelenlegi gárda 2-3 éves, előtte is voltak sokáig majd 10 évig, volt időm megfigyelni őket, darabszám is volt bőven.

2014. szept. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A nap melyik szakában érdemes etetni?
2014. szept. 20. 11:38
 8/29 anonim ***** válasza:

Reggel mindjárt, lámpakapcsolás után, vagy ha már észhez tértek a halak, átlag szórt fényre már "felkelnek" relaxálnak ők is rendesen este.


Van olyan akinél időzítő indítja a világítást, de példa a helyiségben lámpa fényre a halak már aktívak, fészkelődnek.


A márnák nagyon tudják várni reggel a kaját, startra készen függőlegesbe állva nézik a vízfelszínt.


Az okot fejtegették többen lehet pont a te kérdésed, tegnapi kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..

2014. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Az nem az enyém. :)

Akkor én rosszul csináltam,mert lámpaoltás elött etettem.

Lehet ezért nem nö a valiznéria?Mindig ha veszek mindig kipusztul.

100 l-es aksi van benne:

10 vörös neon

4 vörösfejü pontylazac

4 zebradánió

2 anci

3 ormányosmárna

2 páncélosharcsa

2 törpegurámi

1 hím guppi

Tudom,hogy sok,de a legtöbbet majd el akarom adni.Csak maradnának a neonok,ancik,pontylazacok,ormányosmárnák.

Növények:

Valiznéria

Hólyagos vizikehely

Cryptocoryne wendtii green és wendtii red

Gömbmoha

Jávai moha

Ludwigia repens

Bacopa americana

Anubias

Eleocharis acicularis

Tippre Acorus gramineus

Szürés:

Aquael fan 2+Tetra ex 600 2 liter siporaxxal

Tápozok is:Easy life profito napi 3 ml(1,5 ml-röl vittem fel 3 hét alatt)

Co2 vital napi 4 ml

Easy life nitro kétnaponta 2,5 ml

Ha adok nitrot is,akkor 3,5 ml profito megy.

Világítás: 2x Hailea 18 w fehér színpektrum

1x 18 w Hailea 18 w piros színspektrum (nem is olyan piros inkább rózsaszí)


Az a baj,hogy valiznéria nem viszont az alga nö.


Mit tunék tenni a halak eladásán kívül.


Heti 25 liter vízcsere megvan.

2014. szept. 20. 12:17
 10/29 anonim ***** válasza:

Végül is ezt a legegyszerűbben képpel tudnám.


Nem a fő akváriumom, ez csak véletlen van:

[link]


Van benne közönséges vallisneria, már hetente, kéthetente kell irtani.


Megpróbálom összeszedni a dolgait.


115 liter, világítás 1x15 watt sylvania grolux +2x 15 watt nappali 6500 kelvin daylight, ajzat jbl manado.


Szűrés tetratec ex 600, töltet: alsó rekesz 2 db gyári szivacs, két rekesz siporax, legfölül a lezáró rács alatt 1 réteg jbl symec perlonvatta, kerámiát nem tettem bele, tisztítás 3 hónap eltelt, szerintem még két hónapot kibír a tetra.


Tápozás havonta aqua plant tabletta a gyökerekhez(100ft 10db) napi 2ml profito, más tápozás nincs.


Világítási idő átlag reggel 7- este 9 ig.

Vízcsere heti 20% körül (elméletben) gyakorlatilag amikor tudok rá időt szakítani, van amikor több hét kimarad, nem igazán szoktam betartani a heti vízcserét, ha jól emlékszem talán 6 hete volt utoljára, de példa télen van időm akkor szoktam hetente cserélni.


Hetés etető nyílásra helyezett pc ventilátor.


Halak, ez az akvárium egy "öregek otthona" illetve nevelő.


2 db anci, 2 db öreg tetra van még benne, 2 db fiatal ormányos márna, 2 db öreg kék gurámi.


Alga mutatóba sincsen.


Rendszeresen használtam az indítás után kb 2 hónapig neptun biostartot, két flakont használtam el.


Ez: [link]


Szinte tök ugyanaz, annyi hogy minden dupla szinte vagy másfélszeres, napi 4ml profito megy bele.

2014. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!