Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szumátrai díszmárnával ezeket...

Szumátrai díszmárnával ezeket a halakat lehet együtt tartani egy 500 literes aksiba? vítorláshal, gurámi, tetra:fekete, fehér, aljzatjáró, platti, lángvörös pontylazac, neonhal

Figyelt kérdés
2014. szept. 20. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi van jelenleg az akváriumban?
2014. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az összes felsorólt hal van benne a szumátrait kivéve
2014. szept. 20. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon mixelt az akváriumod, ennyi fajt nem szoktak betenni, ha neked tetszik akkor tedd.


A vitorlás lóghat ki a sorból, ha idősebbek már nem biztos, hogy befogadják az új halakat.


Én biztos, hogy a többiek létszámát erősíteném, átnézném a létszámokat.


A páncélos harcsák, neonok, pontylazacok nagyobb egyedszámban érzik jól magukat, a tetrák is csapathalak, bár ők nem azok a tipikus rajhalak elég jól kötekednek egymással. A gurámikból nem kell sok, vitorlás is csak 3-4.


Ha jó a szűrés mehetnek a diszmárnák, de ez majd a vitorlásokon múlik, a gurámi max érdeklődni fog.

2014. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és tudom melyikből mennyi kell a rajhalaknál a vítorlások fiatalak föleg azért kérdezem mert álitólag megcsípkedheti a szumátrai a többi halat és kiváncsi vóltam a ti véleményetekre is.
2014. szept. 20. 15:10
 5/10 Dioxyde ***** válasza:
vitorlás és gurámi mellé nem ajánlják amúgy sem a szumit.
2014. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megcsipkedi persze, de addigra a többi hal már nem él, én 10 évesen passzoltam el őket akváriumostól, teljesen egészségesek voltak.


Neonnal is rakják őket biotópba, mire bolond lesz a vitorlás addigra a neonoknak csak az emléke van.


Feleségem testvére volt így, vagy 6 évig nézett az akváriumban 2 vitorlást, minden hal kiöregedett és elpusztult mellettük, kicsit unalmasak voltak már neki is, ezzel számolni kell vitorlásnál.

2014. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mármint a vitorlásra értettem a csipkedést, nekem volt 5 sávos diszmárna, semmit nem csináltak, pedig csipkelődős hal hírében áll, de a tetrára is mondják, hogy az.


500 literben van hely több halnak, én azért a 10 felé halat át gondolnám, a 9 sem kevés jelenleg.


Ha jelenleg béke van akkor nem biztos, hogy célszerű változtatni.

Vannak szinte 100%-ra mondható halak amik nem csinálnak nálad galibát, gurámi teljesen passzív, harcsák, tetrák, neonok szintén.

A vitorlás mindig nagy kérdőjel, mint ahogy a márnák is.

2014. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat akkor elvetem a szumi vásárlást
2014. szept. 20. 17:08
 9/10 A kérdező kommentje:
de lenne egy kérdésem ha megbeszéllem az árussal hogy ha nem lehet öket eggyüt tartani visszaveszi a szumikat? úgy szerintetek meg probálhatom?
2014. szept. 21. 12:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem a te döntésed, én nem tennék 9 féle hal mellé tizediket, átlag mindenkinél kialakul egy kedvenc faj ami tetszik neki, példa az én kedvenc halamból 3 db lenne egy 500 literes akváriumban akkor is örömem lelném benne.


Már 3-4 faj esetében is lehetnek váratlan dolgok, 10 esetében senki nem mondhat okosat mivel ehhez kellene tartania ezt a 10-es variációt, 500 liter az sok mindennek teret, lehetőséget ad, de azért nem a végtelenségig.

2014. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!