Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 L-es akváriumban lehet...

25 L-es akváriumban lehet egyáltalán bármit tartani?

Figyelt kérdés

Régebben tartottam már halakat, aranyhalakat, sügéreket, guppikat is egyszer, amikor több volt akkor a nagyobb 150 L-es akváriumban voltak, de mióta elköltöztünk a szobámba egyszerűen nem férne be nagyobb. (Így a halakról teljesen lemondtam)


Az lenne a kérdésem hogy egyáltalán érdemes-e 25 L-essel próbálkozni? (Kb. annak a paraméterei felelnek csak meg, hisz a szekrény 38x30-as) Mármint, hihetetlenül kicsinek tűnik a normálisakhoz képest. Mintha azt olvastam volna hogy a nagyon kicsi akváriumokban garnélákat szoktak tartani, (hisz a halak szegények el se férnének benne normálisan...), úgyhogy a kérdésem az lenne, garnéláknak jó lenne egy 25 L-es akvárium? Illetve ha privátban valaki tudnak ajánlani jó honlapokat, azt nagyon megköszönném. Eddig díszhal.info-n nézegettem a fajokat, de ha lenne valami olyan honlap ami kifejezett a garnélákkal foglalkozik azt megköszönném :)



2014. szept. 21. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Minden gond nélkül lehet garnit tartani 25l-ben, egyedül az a gond, hogy ilyen kis aksiban nagyon nehéz fenntartani a biológiai egyensúlyt, szóval a technikán nem szabad spórolni. :)
2014. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát elvileg 30 literesnél kisseb ben nem lehet gerinces állatot tartani de a hím endler guppira mégis csak 25 litert írnak.a helyedbe garnélakkal foglalkoznék inkább
2014. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, nézegettem hogy mely halfajnak mekkora a minimum akvárium, amiben tartani lehet őket, de szerintem a 25-30 L-es akvárium szinte kínzásnak minősül, ezért nem igazán halakba gondolkozom :)
2014. szept. 21. 14:40
 4/7 Platypus ***** válasza:
85%

[link]


Itt egy összefoglaló a garnélás akváriumokról. Ugyanitt van fajlista is pár kattal arrébb.


[link]


Itt mindent megkérdezhetsz, de kicsit túl sok az infó az egyszerű eligazodáshoz.


[link]


Ő meg itt a garnélás atyaúristen, a blog elején vannak alap tartással foglalkozó cikkek.

2014. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez is jó oldal

[link]


Fent a garnélákon belül vannak hasznos összefoglaló infók, és van fórum is, ahol kérdezhetsz.

És a növények kertészkedésével kapcsolatban is kaphatsz profi segítséget, ami sokat dob egy garnélás akváriumon.

2014. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Esetleg még a csigák is szóba jöhetnek.


[link]

2014. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok linket, a hétvégén beleásom magam akkor a garnélák világába.


Csigáink nagyon sokáig voltak a halakkal, velük nincs túl sok jó tapasztalatom. Hihetetlenül gyorsan szaporodtak, az akvárium tisztítását pedig csak még jobban megbonyolította. Meg hát ha őszinte akarok lenni, akkor itthon kimegyek a kertbe és látok pár csigát :)

2014. szept. 22. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!