Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SÜRGŐS! Mit tehetek a garnimért?

SÜRGŐS! Mit tehetek a garnimért?

Figyelt kérdés
Külön vannak rakva egy kis aksiba a csigákkal, mert sajnos a fő aksit is kezelnem kellett egy fertőzés miatt, és a többi garnim elhalálozott, mire észrevettem (néhány óra leforgása alatt), de egy még élt, őt olyan 3-4 napja a csigákkal külön tettem. Most a garnélám az oldalán fekszik, csak akkor mozog ha megpiszkálom, akkor úszik egy kört, aztán visszasüllyed az aljára. Csináltam 70% vízcserét, de még mindig ezt csinálja. Tehetek valamit érte? HELP!
2014. szept. 22. 13:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt számtalanszor le írták már, a fő akváriumot nem szabad kezelni gyógyszerrel mert átlag rossz vége van, ki irtja a biológiai védekezést, kárt tehet az egészséges halakban, gerinctelenekben, gyógyszer használat után rendszeres az akár egészséges élőlények pusztulása.


A gyógyszer legjobb helye a boltok polcán van, esetleg egy külön "szakszerűen" beüzemelt karanténos akváriumban lehet használni.


Át kell nézned a technikádat, rá kell jönni mi okozta a betegséget a fő akváriumodban.


Papiron létezhetnek a kereskedésekben fertőzött halak, gyakorlatban viszont nincsenek, vagy nagyon ritka, a kereskedések megszakítják a kapcsolatot a fertőzött állományt szállítóval, akvaristáktól pedig nem igazán vesznek be halat.


Röviden, annyit tehetsz a későbbiekben, hogy felülvizsgálod az akváriumod, a gondozás menetét, új állomány érkezésénél beüzemelsz egy karanténos akváriumot, a fő akváriumot pedig soha többet nem gyógyszerezed.

2014. szept. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!