Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen sügért...

L03 kérdése:

Szerintetek milyen sügért tehetek egy 55 literes akváriumba, ami lehetőleg mutatós, de nem gyilkolja a másikat és a többi fajjal is megfér? Melyek ezek?

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
ilyen kicsibe jobb lene ha nem tennél inkább tegyél bele guppit plattit esetleg kisebb xipo de én nano halakat tennék bele
2014. szept. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán van.


Afrikaiból jó lehet a csigasügereknek, de azok mellé nem lehet rakni mást, növényzetet sem tűrik meg. (Neolamprologus fajok)


Ázsiaiból a Törpe rubinsügér, vagy a Kéksügér már jó lehet, náluk a beszerzés probléma, dariot próbáltam de nem tudtak beszerezni, megtűrik a többi halat és a növényzetet is.(papíron !!!)


Vannak az Amerikaiak, sok bolt tartsa őket, Apistogramma néven kell keresni, szintén leírás szinten megtűrik a többi halat, dús növényzet lehet.


"Papiron" A sügereknél necces mindig a területvédés és az utódgondozás, agresszívan védi a többség az utódait.

Ha biztosítva van nekik a jó körülmény szaporodnak mint a nyulak.


Sügereknél alap, hogy évente akár 100-200 utódnak is kell helyet keresni, nem eszik meg az utódaikat, fel nevelik őket.


Innen: [link] ki tudod keresni a fent említett fajokat.


Lehet elég leírás szerint az 55 liter pár fajnak, de számolni kell a szaporodással és a vele járó agresszívabb magatartással.


Nálam példa meggyhasú sügerek ajándékoztak meg 2 alkalommal 1 év alatt utódokkal, eladtam az állományt, nem tudtam mit kezdeni velük: http://www.youtube.com/watch?v=KS6OpP93EqM


Most írta valaki üzenetben, hogy a pozitív változtatások miatt tele van az akvárium csiga sügér ivadékokkal, 54 literes akvárium, ez oké, de mi lesz velük később, 100 hal nem maradhat.


Én ha csinálnák megint sügeres akvát akkor legalább 250 liter, jó lapos, erős külső szűrővel, pár csigasügér, így nem fájna a féljem, hogy nem 10-en vannak kis idő elteltével, hanem 60-an.

2014. szept. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Apistogrammát simán lehet, mondjuk egy hím kakadut, az elég szép is, meg eléggé beakvarizált is, nem olyan nagyon kényes.

Persze szúnyoglárvát ő sem ehet, és igényli a lágy vizet, de aránylag jól tartható. Ne sok aljzatlakó legyen az akváriumban, mert a territóriumát védi.

És úgy egyáltalán, ne legyen túltelepítve az akvárium.

2014. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!