Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal. Hím és...

Sziámi harcoshal. Hím és nőstény együtt tartása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokat olvastam a bettákról, ugye hímeket nem szabad együtt tartani. Lányokat lehet. Egy hímet és egy nőstényt tarthatok együtt? Mert úgy olvastam, hogy a lányt csak akkor lehet berakni, ha a hím láttán becsíkosodik, viszont azt is olvastam, hogy 1 hím és 2-3 nőstény tartható együtt. Most akkor mi az igazság? Eltűrnék egymást, vagy csak balhéznának? Vagy ha együtt tartom, akkor csak kishal nem lesz?
2014. szept. 23. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert én ugyan csak párzáskor tettem őket egybe, de az egyik nőstényemet azonnal megtépte, párzás előtt és után is, ki kellett menekítenem többször is, - sajnos el is pusztult nem sokkal utána pedig nem erőltettem többet, hiába ment volna a nőstény a hímhez - a másik nőstényemet viszont egyáltalán nem bántotta. (Igen, látszik a nőstényen, amikor összerakhatóak.)

Később nagy helyen együtt is voltak és nem bántotta. Nem nagyon értem a betta hímeket, nehéz eset.

2014. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk kb. 20 éve voltak bettáink. Összeraktunk egy hímet és egy nőstényt, a nőstény megkergette a hímet és elverte. Nem erőltettük többet :D
2014. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam, hogy nagyon különböző egyéniségek. De ti akkor inkább nem raknátok egybe őket?
2014. szept. 23. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nagy az akváriumod, a nőstény el tud menekülni előle, akkor megpróbálhatod. Az egyik nekem megúszta a terrort, de alapvetően szerintem azonnal megtámad a hím betta mindent, ami mozdul, ha nem párodosni akar vele. Nekem egyedül az ancimat nem támadta, egyszer talán, de rájött, hog yaz reménytelen.
2014. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt mekkorát értesz "nagy" alatt?
2014. szept. 23. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
54 literben van 1 hím és három nőstény, nincs bunyó.
2014. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 110 literben volt 1 hím 3 nősténnyel. Az egyik nősténnyel néha verekedett, a másik kettő menekült előle. Amikor az egyik becsíkozódott, akkor egy 10 literes akváriumban párosodtak (habfészeképítés, párzás), majd a nőstényt visszaraktam a nagyba, a hím egyedül vigyázott az ikrákra és a fészekre.

A 110literesben voltak mellettük neonhalak, ancik, ramirezik, soha nem volt bunyó más fajokkal. Bár szerintem a ramik helyretették volna.


Általában azért jobb a 2-3 nőstény, mert jobban megoszlik a hím agressziója. 200 liter felett szerintem tartható együtt két hím is, felosztják a területet, bár biztos lesznek bunyók és nem is lesznek emiatt olyan szépek az úszók.

2014. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!