Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halbetegség ez?

Milyen halbetegség ez?

Figyelt kérdés
Az egyik halacskám néhány napja sovány, a teste normál színű, a farok-és hátúszója világosabb, mint normálisan, a farok úszójából hiányzik egy kicsi azt hiszem, eddig nem nagyon akart enni, de most kicsit már mozdul a kajára, és lehet, hogy a sérült úszó miatt, de nagyon erőteljes, szinte egész testes mozdulatokkal használja a farok úszóját. A többieknek semmi baja (fokozottan figyeltem mindenkire). Nemrég érkezett néhány társával, lehet, hogy a stressztől ilyen? De akkor mért csak ő nincs jól? Mivel kellene kezelni?
2014. szept. 23. 13:11
 1/9 Pendulum92 ***** válasza:
Olyan, minth elfogyna a hasa? Nincs véletlen sokat gy helyben, nyugodt, áramlásmentes helyen?
2014. szept. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, nem mondanám, hogy sokat van egy helyen. Nem úszik talán annyit, mint a többiek, de most is a kiúszótérben van a lámpa alatt. Nincs éppen nagy hasa. Bármire is gyanakszol, mond, akkor legalább én is kicsit utána tudok járni, és talán képet is találok.
2014. szept. 23. 18:00
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja, és olyan "töredezett" a teste körvonala, de ez szerintem amiatt van, hogy sovány.

Van remény?

2014. szept. 23. 18:05
 4/9 Pendulum92 ***** válasza:
Ha haltuberkolózis(haltbc), akkor nincs.
2014. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És te arra tippelsz?
2014. szept. 23. 19:21
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:

Ennyi infó alapján nem lehet kijelenteni semmi biztosat.


Ezekre ha válaszolsz, többet tudok mondani: akvárium mérete, szűrése, világítása, halai, növényzete, vízcseréi.

2014. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:

"Súly veszteség, fakó szín, letargia, összehajtott úszók, fekélyes sebek, előre haladott stádiumban deformált gerinc."

Ez a tünetegyüttes nincs jelen, csak a súlyvesztésig van meg, maga a hal inkább sötétebb a szokásosnál, vagy normál színű.

Leginkább úgy néz ki, mintha kiszáradás következtében "összeaszott" volna (ez egy halnál nem hiszem, hogy lehetséges).


"Tünetek: A beteg hal letargikus, bújkál, étvégytalan. Idővel lesoványodik, baktériumos fertőzésekre jellemző általános tünetek fejlődhetnek ki: pikkelyhiányok és fekélyek, szemkidülledés, összetapadt úszók. Esetenként a gerinc is deformálódik. A pár hét alatt kifejlődő gerincferdülés jellemzően halTBC-re utal."

"Letargia" talán, nem bújkál jobban, mint mások, étvágytalanság volt, de elmúlt, mostmár eszik. Úszók nem összetapadtak, hanem töredezettek. gerinc deformáció nincs, pikkelyhiány, fekély sem.


"tünetek közé tartozik a fogyás, uszonyok összecsukása és a beesett has mellett, hogy a kopoltyúfedélt is szaporábban erőteljesebben mozgatja a hal."

Beesett has talán, fogyás igen, kopoltyúmozgás normális.


Egyszer már próbáltam külön tenni (mikor érkeztek, karanténozás céljából) de akkor az üveghez bújt, és az oldalával támaszkodott, kissé megdőlve, akkor még semmilyen tünete nem volt. Most kiraktam elkülönítőbe megfigyelésre de megint ezt csinálja.


(Bocsi, amiért az idézetekhez nem írtam forrást.)

2014. szept. 23. 19:59
 8/9 A kérdező kommentje:

Tanulmányoztam a hasát. Maga a has rész domború, amilyennek lennie kell, csak az a rész homorú, amit egy embernél mellkasnak neveznék, nem tudom mi a "halneve".


50 literes aksi, ilyen akasztós szűrő van rajta, 10 halacska lakja, van benne moha, meg egy csomó növény, de a fajtákat nem tudom, kaptam, nem én állítottam össze az aksit.

2014. szept. 24. 09:18
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:
Ha nem tudsz pontos adatokat mondani, jobb, ha egy képet töltesz fel, és pl a szűrő méretéből tudom, hogy jó-e vagy sem.
2014. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!