Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 84 literes guppis akváriumba...

84 literes guppis akváriumba elég egy szivacsos erős levegőztető szűrésnek?

Figyelt kérdés

2014. szept. 24. 22:00
 1/5 A kérdező kommentje:
ha esetleg összegyűlne a mulm akkor van akvárium porszívóm, azzal le tudom szívni
2014. szept. 24. 22:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 84 liter már elég nagy, necces lehet, önmagában nem hiszem, hogy elég lesz. Mikor szűrés témában keresgéltem, azt hiszem, olyan 30 literig mondták, hogy jó lehet csak szivacsszűrő (a kisebb aksikat ivadéknevelőknek használják -jobb esetben- azokba elég).
2014. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A talajszűrő már kiment a divatból ?
2014. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, talajszűrővel még nem találkoztam, majd egyszer talán kipróbálom. Az ezer éves jó erős légpumpa veszett hangosan berregett, de hálistennek találtam egy régi merülő csendes szivattyút amiről azt hittem már nem működik. Probléma megoldva. :)
2014. szept. 24. 23:31
 5/5 anonim ***** válasza:

A talajszűrő, szivacsszűrő, egy szűrőtípus, jelen van ma is, de megvan minden szűrőnél milyen akváriumba, milyen terhelésre jó.


Ma olcsón lehet kapni vízi növényeket, bőséges a kínálat még a gyengébb felszereltségű boltokban is.


Egy növényekkel beültetett akváriumban, ami a mai családokban levő akváriumok jelentős százalékát teszi ki, teljesen alkalmatlan a talajszűrő, a növényeknek keringés kell, nano méretnél megfelelhet a szivacs szűrő, 40 liter fölött már nincs értelme tenni, kevés az áramlása.


Egy eheim pick-up 2010, ha befér akkor egy 2012 jobb választás, vagy hasonló szűrő, mint mechanikai, mint biológiai szűrésben.


Ha számot kellene mondani akkor szerintem 200 akváriumra jut 1 amibe alkalmas lenne a talajszűrő.


100 akváriumból 1 amibe a szivacs szűrő jó, nevelő akvárium, vagy garnélás.

2014. szept. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!