Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium 3D-s hátulját...

Az akvárium 3D-s hátulját lefestettem feketére, majd mikor megszáradt, műgyantával 2x átfestettem és 3 nap után feltöltöttem 25°C-os vízzel. Másnap reggelre kifehéredett. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 28. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, ez benne volt az akváriumban. Még jó, hogy halak nem voltak benne, mert biztosan megdöglöttek volna a kioldódó méreganyagoktól.
2014. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Utoljára sajnos én is így jártam, nekem is kifehéredett, előtte soha.


Több oka lehet, nem volt elég az edző, nem keveredett el rendesen az edző (térhálósító) csak a felszín kötött meg alatta nem és beszivárgott a víz, a még meg nem kötött gyanta ha vizet kap akkor is kifehérszik.


Elsőre szagold meg a vizet, ha hígító szagot érzel akkor nem nyert, keverési, kötési hiba van, kuka az egész.


Ha nincs rossz szaga a víznek akkor fehér lesz ennyiből megáll a dolog, én tettem bele halakat, élnek és virulnak.

Illetve átrendeztem már az akvát, nem tetszett, több mint 6 hónapot benne volt a háttér.


[link]

[link]


Ha nincs szaga akkor vedd ki, várj vele, valamennyit sötétedik is ahogy szárad, majd kend át csemperagszó plusz vasoxid színező keverékével, tedd be gyanta nélkül, esetleg csinálj újat, vagy fesd át megint és kend le teljesen körbe.


Elsőnek fontos megállapítani a kifehéredés okát.

2014. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze ha keverési hiba van akkor a halaknak van pár perce az akváriumban, nálam semmi jele nem volt, nem kentem teljesen körbe, valahol vizet kapott így tettem bele halakat.
2014. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2014. szept. 29. 15:48
 5/5 Platypus ***** válasza:
Én is így jártam, eddig az volt a leghihetőbb magyarázat, hogy nyáron dolgoztam 20 fok felett, és a térhálósító túl gyorsan párolgott. Hosszú áztatás után biztonságosnak bizonyult az eredmény, de az eredeti festésem tönkrement, a sima felületet meg már nem tudtam olyan szépen árnyalni. Így végül elajándékoztam és terrárium lett belőle.
2014. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!