Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől algásodik az akváriumom...

Mitől algásodik az akváriumom ilyen gyorsan? A többi lent.

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy 4 naponta kell az akvárium üvegét,és hetente a köveket és a diffúzort takarítanom mert nagyon algásodik !Az akvárium paraméterei:72liter, Szűrés:JBL e700, Világítás:2x24w 6500k/8óra, Co2 adagolás: 8óra/nap, Dekoráció: seiryu kövek, Vízcsere:heti 27 liter, Halak: 6db törpe gömbhal, Növények : Limnobium Laevigatum , Micranthemum umbrosum , HC cuba , Vallisneria nana , Elocharis sp-montevidensis. Mi lehet az ilyen sűrű algásodásom oka,vagy min változtassak ?
2014. szept. 30. 11:57
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:
Nem írtál milyen régi az akvárium, milyen alga, és tápozásodról sem tudunk semmit.
2014. szept. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az akvárium 7 hónapos. A tápozás: Easy Life Profito adagolása heti 7ml.JBL gyökértáp 4 hónapja. Az algák : Zöld pontalga, zöld poralga és ecsetalga.
2014. szept. 30. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Eutrofizálódás. Sok a tápanyag, sok a fény.
2014. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:

Nagyon szépen felépítetted a technikát, de a tápozást kifelejtetted belőle. A gyökértápok nem helyettesítik a vízbe juttatott tápokat.


Ez az akvárium alulról értve, de inkább már high-tech. Ide már a GA micro és macro kell, tehát intenzívebb tápozást javasolok.


A növények hiányt szenvednek, és ezt használják ki az algák.

2014. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyökértáp mellé még írtam az Easy Life profito tápot is. Ez nem megfelelő tápozás ?
2014. szept. 30. 13:31
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:

A profito mikroelem + kálium. De a növényeknek kell még nitrát és foszfát is, ami a 6 törpe gömbhaladtól nem sok jöhet ilyen fény és co2 mellé. A gyökértáp nem a legjobb megoldás a makroelemekre.


Persze nálam is vannak ezek az algák, de nem 4 nap alatt lepi el és kisebb mértékű. Bonyolult az algakérdés, én egy tippet adtam, hátha megoldódik tőle legalább részben.

2014. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Szerintem is makroelemhiány. A kommersz gyökértápok egyáltalán nem tartalmaznak makroelemeket. Egy ilyen akváriumnak már erős a makroelemigénye, ezek a halak a töredékét sem fedezhetik. De ha bizonytalan vagy, vigyél be vízmintát egy boltba és méresd meg a nitrátot. Tippre méréshatár alatt lesz a mennyisége.
2014. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!