Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pink dánióim nagyon "görbék",...

Pink dánióim nagyon "görbék", közvetlenül a fejük felett kezdődik egy nagy görbület. Ez normális? Pár napja egyikük minden előzetes jel nélkül elpusztult, most egy mászik úszik nagyon "szaggatottan". Elég nagyok, és ducik.

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 19:45
 1/6 anonim válasza:
A görbeség nem normális.A táplálkozással is összefüggésbe lehet.Adj nekik napi többször enni de keveset.Azért mindenkinek jusson.Valószínűleg valami gond lehet a víz ph-jával vagy iontartalmával.Tegyél bele sót mivel brakkviziek ezek a halak és vegyél bele sera aquatant az semlegesíti a klórt.Azt hogy ducik nem tudom hogy érted de ha belepusztultak akkor valószínűleg hasvízkórosak lehetnek.Venni kell bele erre gyógyszert mert ha ez a betegség van jelent akkor baj van.Az előrehaladott állapotban lévő halaknak csak a 10%.a éli túl.Tehát vízcsere,sera aquatan,toxivec esetleg nitrivec és ha hasvízkór gyógyszer rá de gyorsan.
2010. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem hasvízkórosak, csak elhízottak. Vízcsere be van tervezve holnapra. Dániók átlagéletkora kb. mennyi?
2010. jan. 22. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a pink dánióimmal, alig hogy hazahoztam görültek, és ahogy láttam a kereskedésben is nagyon sok olyan van. Mondta is utólag az eladó, hogy a dánióknál ez "megesik". Azóta nem vásárolok dániót. Jah és nálam az összes megdöglött. Bár nekem nem ducik voltak, hanem iszonyat soványak lettek, pedig ettek... Szerintem a sima kék dánió jobban bírja, nálam azok életben maradtak.
2010. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, mikor kezdtek el görbülni, úgy fokozatosan alakult ki. Most egy évesek.
2010. jan. 23. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van 4 példány, közülük 1 görbe.

Megfogadtam, hogy soha többé nem veszek ilyen halat, mert MESTERSÉGESEK!!!

Ilyen hal nem is létezik a természetben. Kis korukban nyomják őket tele ételfestékkel...

Talán ezért görbülnek...

2010. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Délutánra elpusztult az egyik dánió. Reggelre meg egy ezüst molly, de őt egy guppi végezte ki, felszakította az oldalát.
2010. jan. 25. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!