Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerinintetek melyik az a...

Szerinintetek melyik az a díszhal, amelyik a legg szívosab? És akváriumi díszhalra gondolok!

Figyelt kérdés
nem kezdő akvarista vagyok és csak pusztán kiváncsiságból kérdem.
2014. okt. 8. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam eddig az anci tűnik a legszívósabbnak. Több mint 5 éves. Mondjuk nem nagyon tesztelgettem a tűrőképességét mert mindig figyelem, hogy jó és hosszú legyen a halaim élete :)
2014. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát igen én is így vagyok,köszi a választ
2014. okt. 8. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Thoracata. Egyik haver teljesen leszarta az akváriumát, úgy nézett ki mint 1 bűzölgő pöcegödör, de a 2db 10cm-es harcsája nagyon sokáig húzta.
2014. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2014. okt. 8. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a labirintkopoltyúsok, azok a berohadt, levegőzetlen agyonalgásodottban is elélnek, mivel tudnak pipálni. (kékgurámi és társai)
2014. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egy elég forgalmas bevásárló központban van az akvarisztika.


Mondjuk karácsonyi időszak, van a boltban 4 eladó, 1 adja a szetteket átlag aquael 54 literes (18000ft) 1 van a dekorcuccoknál ami átlag dekorkavics, kerámia kastély, hajóroncs stb

1 eladó meg adja a halakat, 54 literbe szokás venni 30-40 halat, átlag platti, guppi, páncélos harcsa, anci.


A kisebb 10 liter körüli akváriumokba viszik az aranyhalat, bettát.


Ezt így szalagban adják, sok az idős aki az unokáját ajándékozza meg, vagy szülő lepi meg gyerekét karácsonyra stb.


Fentiek közül sok megéri az új évet, jórészt ezért javasolják az eladók őket, van azért jócskán hullás de mindig marad túlélő.


Sokan szidják az eladókat ami jogos, pont benn voltam az akvarisztikába amikor az egyik próbálta magyarázni a dolgokat, majdnem leordította a vevő, hogy neki ne magyarázzon, volt régen akváriuma. Végül adta amit a vevő kért, egybe minden, akvárium, dekor, rakás hal tehát nem csak az eladón múlik.

2014. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszerre mindent? Ez igen.
2014. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokat járok akvarisztikába, ismerem az eladókat a bevett rutin az egybe minden, ha elkezd magyarázni akkor el sem viszi, tönkre megy a bolt, munka nélküli lesz, vagy kirúgják mert túl okos stb egy nagyon szűk réteg talán a haltartók pár százaléka aki betartja, ismeri a dolgokat.


Itt a Gy.K oldalon átlag mindenki utólag kérdez, keresi a halpusztulások okát, kevesen kérdeznek vásárlás előtt.


Kutyát vagy más házi kedvencet sokan tartanak, ott sem sokkal jobb a helyzet, sőt, lehet még rosszabb.

2014. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!