Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat válasszak a...

Milyen halat válasszak a sziámi harcoshal mellé?

Figyelt kérdés

Az akvárium 72 literes. Már érlelődik a víz benne, és hamarosan jöhetnek a halak. Egy biztos pont van a betta.

Neonhalakra is eléggé sanszosak. Kb. 7 darabra gondoltam.

Gondolkodom a guppin, de ugye azzal az a baj, hogy a bettánál egyedfüggő hogy megtűri-e.

Felmerültek a leopárd dániók, de nekik szerintem már így nem nagyon lenne hely...

Milyen halakat tudnátok javasolni, amiknek még elég lenne a hely és nem derogál egyik lakónak sem?



2014. okt. 8. 19:36
 1/6 MCsperX ***** válasza:

Leopárd dánió-zebradánió vegyes csapat (6 db hal) van nálam a bruttó 84 literesben bettával. Simán lehetne , a szakinfó szerint 80 literre 8 hal kell (mert csapathal), de szerintem a 72 literesbe 5-6 db jól érezné magát. Legalábbis az enyémek alapján ezt gondolom, mert nagyon jófejek. A betta elvan velük, néha szeretne beléjük csípni, de lassú csiga hozzájuk képest. :-)

Viszont nem tud tőlük ellustulni a betta, mert etetéskor, ha nem igyekszik az eledelért, hoppon marad.

2014. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk a centis szabály szerint simán lehetne úgy, hogy:

1 betta.

3 guppi

6 neonhal

4 leopárd dánió


De ahogy olvasgatom, a halak "személyisége" így nem összehozható. :D

2014. okt. 8. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lenne túl optimális. A neonból is dánióbol is legalább 10-et érdemes tartani. Neonból inkább 15. Teljesen más a viselkedésük ekkora csoportba mint 5-6 egyed esetébe. Inkább 2-3 faj közül válassz. Szerintem sokkal szebb látvány egy halból egy nagyobb csapat mint több fajból néhány darab.
2014. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A leporád dániót nem tartottamn még,de ahogy nézem szereti a lágyabb savanyúbb vizet. A guppy pedig inkább a keményebb lúsosabb vizet. Egy tanács próbálj meg olyan halakat választani amik hasonló kémhatású vizet igényelnek. Talajlakóba nem gondolkodtál? 1 Betta hím 10 dánió/10 vörösneon, 5-6 corydoras jó társítás lenne. A csapvíz keménységétől függően kb fele-fele arányba mehetne csapvíz desztillált víz az akváriumba.
2014. okt. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A zebra/leopárd dániók is minél nagyobb csapatban vannak, annál jobban érzik magukat, tehát belőlük sem ártana vagy 10 db, de 6 az abszolút minimum. Ha ennél kevesebben vannak hajlamosak csipkedni.

A guppi-betta párosítást nem javaslom, guppikról is hallottam már olyat, hogy megcsipkedték a bettát.


Én valami ehhez hasonló összeállítást csinálnék:

1 betta

6-10 nyugis, középen úszkáló csapathal (részemről ékfoltos razbóra vagy izzófényű pontylazac lenne a nyerő)

5-6 párduccsík, csokicsík vagy valami hasonló VAGY valamelyik picurka Corydoras faj

2014. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MCsperX ***** válasza:

Nálunk a csapvíz nagyon kemény, szinte mérhetetlen, 40 nk felett. a cserevíz felesben halasboltban vett tisztított lágy víz, így kb 20-30-asra csökkent most a keménység. Színskálán mérem, ezért nem tudom pontosan. Mivel a dánióim rendszeresen ikráznak, ezért úgy gondolom, hogy ebben is jól érzik magukat. (11 hónapja vannak meg)

Amúgy nem vettem észre, hogy a dániók bárkit is csipkednének. Max a nőstények a hímeket meghajtják, ha éppen nincs kedvük ikrát rakni, a hím meg rámenősködik.

2014. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!