Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vízi élőlényeknek nem...

Milyen vízi élőlényeknek nem kell szűrés?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki megszólna, gondolok itt a zöld szemes-ostoros moszattól a vitorláshalig mindenre (és igen, tudom, hogy az utóbbinak kell).
2014. okt. 12. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy keringés, ez egyenlíti ki az akváriumban a gázokat, szellőzteti a vizet.

Van egy mechanikus szűrés, ez szedi össze a szennyeződést.

Van a biológiai szűrés, ez bonja le az ammóniát.


Van egy 14 literes akváriumom, kiszedtem belőle minden gerinctelent, gerinces nem volt benne, leszedtem a szűrőről a szivacsot tehát csak keringést csinált a szűrő, rendbe minden, növények nőnek szépen 2 hét után, opálos a víz, nem tiszta teljesen.


Kihúztam a szűrőt, a nejem telefonált este a harmadik nap után, hogy a gyerek nem bír aludni a bűztől, büdös a kicsi akvárium, algás is lett közbe. 1 watt/literes világítás.


Keringés nélkül berohad az akvárium, mechanikai szűrés nélkül meg röpköd a mulm, hánykolódik az akváriumban.


A kis akváriummal azért csináltam a tesztet mert felvetődött pár dolog itt a gy. k oldalon.


Persze vissza teszem a szivacsot a szűrőre nem szép látvány a zavaros víz.


Van ilyen élőlény biztos, kimondottan akvariszikában kell a víznek a szellőzés, és a mechanikai szűrés.

2014. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Artemia, hólyagcsiga és barna csiga. Előbbit tenyésztettem egy 5 literes akváriumban, utóbbiak meg mindig bekerülnek kéretlenül a befőttes üvegekbe, amikbe növényeket különítek el, és nemhogy jól érzik magukat de egyenesen nagyobbra nőnek mint a rendes akváriumban.
2014. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kis lavorban tartottam fogaspontyokat világítás nélkül.

Semmi vízmozgás nem volt, csak mindennap 2 pohár vízcsere. Vödörben ugyanígy neveltem ivadékhalakat is, akiket 2-3 hét után betettem akváriumba, szűrővel, amikorra már megerősödtek.


Garnélákat tartottam 6 literben 9W lámpával, cabomba hínárral és anubiassal. Beletettem az akváriumba egy csészét, abba volt táptalaj és abba szúrtam a hínárokat. Nőtt a zöldalga az anubiason, végül az anubias elsárgult a zöldalga alatt, pedig a garnélák ették róla az algát rendületlenül. Egy hónapig nem volt benne vízmozgatás és 6 garnéla élt benne, sőt elkezdtek szaporodni is. Én arra emlékszem, hogy így később vettem csak bele levegőztetőt. Ideiglenes dolog volt ez is persze, mert amikor már sok lett benne a garnéla, akkor átönöttem őket normális nagy akváriumba szűrővel, és akkor láttam végülis, hogy a talajt az alatt a 2 hónap alatt mennyire bekoszolták a garnélák. Elég retkes volt. Ideje volt kiönteni.

2014. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pendulum92 ***** válasza:

Ha a kérdés az, hogy melyik élőlénynek nem kell semmi technikai vízmozgató berendezés, akkor ilyen magasabrendű élőlény nem nagyon van, talán nagyon kicsi térfogatban pár ellenállóbb csiga elvan maximum.


Ha a nitrifikációs szűrésre gondolsz, az megfelelő körülmények között elhagyható. Ekkor az egészséges, gyorsan növő növények átveszik a feladatot.


Mechanikai szűrés ekkor is kellhet, egyéb esetben a sűrűbb növényszálak közé, és/vagy a talajra hull az apró törmelék.

2014. okt. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!