Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy Tetra Ex800 plus...

Zserom kérdése:

Vettem egy Tetra Ex800 plus szűrőt a 100 literes akváriumomhoz és a gyári szűrőanyagokat milyenre cseréljem?

Figyelt kérdés
ajánlottak siporaxot , bio rio-t ....
2014. okt. 13. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:

4 rekeszed van, kettőbe kellene bio szűrőanyag, halas akváriumba ahol több a mulm siporax, növényesbe vagy apró rajhalak mellé lehet összeálló szűrőanyag bio rio, substrat pro vagy sokan dicsérik a matrixot.


Menyiségre 2 liter kell, lehet kombinálni is, példa siporax alulról a harmadik rekeszbe a legfölsőbe meg valami tömörebb, a siporax nehezen tömődik el a többivel szemben ez előny.


Elrendezés példa 1 rekesz alul kerámia, rá 1 réteg szivacs, 2.rekesz szivacs, 3.4 rekesz bio szűrőanyag, a tetején elfér még egy vékony peronvatta réteg is.

2014. okt. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én lassan 4 éve siporax mellett tettem le a voksom és nem bántam meg, nagyon igénytelen szűrőanyag, kőnyű tisztítani, szerintem csak egyszer kell megvenni és örökös.


Felvettem 2 szűrő tisztítást, idővel pucolom majd a többit is:


https://www.youtube.com/watch?v=_X4bOA91SpI


https://www.youtube.com/watch?v=vRKdvdoo7Jo

2014. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. okt. 14. 21:04
 4/10 A kérdező kommentje:
B.Joci! A belső szűrő elengedhetetlen a külső mellett?
2014. okt. 15. 08:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Csináltam régebben valakinek egy képet: [link]


Egy bevált áramlási séma sokaknál, az áramlat fent kezd majd az oldal üvegen alábukik, végigsöpör az aljzaton, a szennyeződés a szűrőkosárhoz kerül.


Lehetséges, hogy a külső szűrő fentit sokáig tudja egymaga csinálni de ez függ a használt adaptertől, a növényzet sűrűségen is sok múlik, ha etetés után 1-2 órával tiszta a víz, nem koszos az ajzat akkor nem kell belső szűrő.


"használt adapter" én 1 darab esőztető csövet használok így messzebbre "spriccel" nagyobb sodrást csinál a szűrő.


A kosz, mulm, legjobb helye a külső szűrő vödrében van, ott szépen lassan lebomlik és táplálja a "komposzt" a növényeket, sok esetben ezért szebbek a halak trágyázásán alapuló akváriumoknál a külső szűrősök, nem vész kárba semmi, a szűrőben landoló szerves anyagok hasznosulnak, ritkán van csak egy részük eltávolítva.

Nem csak nitrát keletkezik a halak anyagcseréje során, szinte minden megtalálható benne ami a növényeknek kell, csak idő mire eljut a növényekig, ez külső szűrőnél adott az 5-6 vagy több hónapos folyamatos üzem miatt.


Persze használni kell növénytápot, az akvárium technikáján, hal állományán múlik, hogy milyet.

2014. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A szűrő, amit a mellékelt videon tisztítottál az kb mennyi ideig ment? A kérdésem az lenne,hogy nagyjából mennyi ideig mehet (kell a növények miatt?) nagyjából a szűrő karbantartás,ellenőrzés nélkül? Tudom,hogy ez sok mindentől függ(halak, növények, etetés...) . A Te akváriumod paramétereidre lennék kíváncsi (méret,szűrés,halak,etetés,vizcsere) . köszönöm!
2014. okt. 15. 22:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Maga a szűrő mehet sokáig, évente átlag 2 alkalommal takarítom őket. A videókon lévő tetra 5 hónapot ment, a jbl nem tudom pontosan talán 8 hónapot.

Az esőztető cső és a tömlő az teljesen más lapra tartozik, külön is kell őket takarítani, a tömlőket 2-3 havonta, az esőztető csövet ahogy koszolódik, eltömődnek a lukak, 3-4 hét kb.


A vízcseréket én a növények növekedési üteméhez igazítom, új akváriumnál heti 30% 100 liter alatt, heti 20% 100 liter fölött, ha nőnek szépen a növények, van mit metszeni akkor ritkábban cserélek, idővel ha megtorpantak a növények akkor cserélek megint.


Tápozásnak profitot használok, jó részt nagytestű halak vannak, fénycső az sylvania grolux akváriumonként 1, t8 fénycsöveket használok, a grolux mellé sima villamossági boltban vett polylux xl 6400 kelvines fénycsövek, 0,5 watt/liter körül világitok.


Ez 115 liter: [link]


3x15 watt fény, napi 2ml profito, tetra ex 600, ha nagyon soká ment vagy nincs kedvem csöveket takaritani beteszek egy belső szűrőt puluszba.


Ez 200 liter: [link]


Tápozás az napi 3 ml profito, szűrés az jelenleg JBL e 700, előtte e900 volt de az most kellett máshova, szépen viszi az e700 is.

2014. okt. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez így megfelelő lenne? [link]


továbbá annyi kérdésem lenne, hogy aktív szén mellett növénytápsót lehet-e alkalmazni? Azt ugye a gyári aktív szenet kivettem a szűrő rekeszből ahogy írtad.


köszi

2014. okt. 28. 12:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, elég csak legfölülre perlon, alulról a harmadik tálcába nem kell, a siporax bírja a szennyeződést.


Nem ex 800, de ha végignézed képben leszel a tisztításról meg a siporaxal kapcsolatban. http://www.youtube.com/watch?v=vRKdvdoo7Jo


Ez a csőtisztítás: http://www.youtube.com/watch?v=GayzhL8i6Fg


Az aktiv szén kémiai szűrőanyag, megköti az ammóniát, nitritet, így nem alakul ki a vízben nitrát ami kell a növényeknek, belepiszkál a növénytápba is.

Kémiai szűrőanyag csak ammónia kontroll mellett használható, vagyis tesztelni kell a vizet, ha telítődött nem köti meg az ammóniát, a biológiai védekezés leépül, kevesebb a baktérium így ammónia többlet lesz ami akár mérgezést is okozhat a halaknál.


Jobb és kiszámíthatóbb a baktérium alapú biológiai védekezés, kimondott növényes akváriumokba szokták használni a puringent, az nem piszkál bele a növénytápba és regenerálható.

Halas akváriumokba nem javasolt a puringen sem, nem tudni mikor telítődött meg, tesztelni kell szintén a vizet.

2014. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jabba1983 válasza:
Szeretnék külső szűrőt venni. Ezt a típust szemeltem ki, csak bizonytalan vagyok, hogy vajon elég e lesz nekem?Esetleg az eheim pickup 2012 benne hagyom mellette 160 literes akvárium(netto 145).szeretnék bele azért növényeket is tenni. A 800-as széria szerintem ár/érték arányban nagyon jó, de ha ez kevés lenne nekem az 1200-as típusra meggondolnám a dupláját fizetni.
2015. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!