Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék halakat és nem...

Szeretnék halakat és nem tudom hogy hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
nem gondoltam én nagy akváriumra, halakból is csak ilyen guppi méretűre. Mi kell egy akváriumba, kavics az aljába, növények, szűrő, világítás...ezeken kívül valami? kb 10-15 halat akarnék benne akkor mekkora akvárium legyen, például a guppi mellett mi él meg békében, a válaszokat előre is köszi

2014. okt. 14. 19:59
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

Először is ezt olvasd el, ez az általam ismert legjobb összefoglaló kezdőknek: [link]


Ha ez megvan, utána kérdezz, hátha sok dolog kitisztul.

2014. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pendulum92 által linkelt oldal tényleg a legjobb.


Nálunk a kisállat kereskedésben 3 sor kisebb akvárium van, alul vannak a nagyobb tárolók, még nem számoltam meg olyan 80 akváriumról van szó, átlagosan 2-3 faj van egy akváriumban, sügérből csak 4-5 faj van, tengeri akvárium 1 darab van.

Példa ez: [link]

17 oldal van, egy oldalon kb 200 hal, több méretben rendelhetőek ha a felével számolunk és levonjuk a tengeri halakat, sügereket, akkor is marad 1000 faj fölött.


Elsőre menj el a kereskedésbe, nézegesd a halakat, írd össze amelyik tetszik, otthon beírod a keresőbe őket majd megnézed milyen igényeket írnak nekik így nagyjából képbe vagy halak terén.

Ha megvannak a befutók akkor itt fel lehet tenni kérdésbe milyen felszerelés kell nekik, utána eldöntöd tudod-e vállalni ezeket, több verziót meg lehet kérdezni.


Akvárium tekintetében a kicsik ár érték arányban drágábbak.


Példa két hasonló akvárium:


[link]


[link]


Az 54 literesnek 262ft literje, a 112 literesnek 205 ft literje, a fűtőnél 1000ft differencia van [link]

A szűrőnél 1000 ft a differencia [link]


[link]


Méretben a példának irt 112 literes nem duplája az 54 literesnek, akváriumoknál a liter csalós, a dupla akkora csak 20 centivel hosszabb, 5 centivel mélyebb, 10 centivel magasabb.


Persze százféle verzió van, lehet nyílt akvárium is, meg komolyabb szűrés.


Összegezve egy 54 literes 14.000+7000+5000ft=25000ft 462ft literje, a 112 literes 23.000ft+8000+6000ft= 37000ft 330ft literje hasonló technika esetén.

Sokan javasolják 100 liter fölött a külső szűrőket, az elfér 54 literesen is, nekem eleinte csak alga volt benne, a nagyobb akváriumoknál nem volt ilyen gond.


Röviden neked kell tudni, tájékozódni, milyen hal tetszik, majd eldönteni tudod-e biztosítani a feltételeket, évekig, évtizedekig látod amit választottál, alaposan meg kell fontolni.


Az a szemlélet, hogy csak 10-15 hal lenne nem igazán nyerő, legyen 3 de olyan amibe beleszerettél a kereskedésbe, lehet elég nekik az 50 liter, de lehet 100 liter kell.


És még egyszer a 100 literes csak éppen nagyobb az 50 literestól, nem a duplája méterre.

2014. okt. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyenlőre úgy néz ki, hogy 60 literes lesz, királylazacot mindenképp szeretnék bele, azonkívül megtetszett a zebradánió, és még valami harmadik kéne, de nemtudom mi...guppit nem akarok.
2014. okt. 16. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!