Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vízkeménység nagyon fontos...

A vízkeménység nagyon fontos szempont a halak miatt?

Figyelt kérdés
A lágyabb vizet igénylő halak elpusztulnak kemény vízben, ha más szempontból remek körülmények között tartom őket (hőmérséklet, szűrés, akváriumméret, táplálék, stb stb stb)?
2014. okt. 16. 00:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A keménységtől függ a ph is. A lágy víz savanyú, ph-ja 7 alatt van. A kemény víz lúgos, ph-ja 7 fölött van. Lágy vizes halak élettartama kemény vízbe lerövidül, megfeleződik. A kifejlett méretet se érik el. Szaporodásra esély sincs. Lehet még a színüket se hozzák olyan szépen. Egyre nagyobb divat lett a "csapvizes" diszkosz, de szerintem csak hülyítés az egész. Ha nincs nagy akváiumod akkor tescos desztvízzel felesbe keverve már jó értékeket tudsz elérni. Nagy akváriun esetén pedig érdemes beruházni egy RO készülékre. 20-25 ezer körül be lehet már szerezni. Használtan akár még olcsóbban.
2014. okt. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pendulum92 ***** válasza:
A beakvarizált fajok hosszabb ideig túlélik a nekik nem megfelelő vízkeménységben is, de igazán szépek, virgoncak csak olyan vízben lesznek, amilyen a természetes élőhelyük. Pár év, évtized alatt sem lehet évmilliók hatását megváltoztatni, és sokszor ezen fajok szervezetei még bőven a természetes vízminőséghez vannak alkalmazkodva.
2014. okt. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy a ramirezinek 20 nk kemény vízben körülbelül fél év a várható életkora.

10nk-ban meg olyan 5 év.

2014. okt. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pendulum92 ***** válasza:
Na igen, a hosszabb időt én is úgy értettem, hogy nem rögtön elpusztulnak, ahogy belerakod őket a vízbe. Értelemszerűen, ha egy halnak állandó stressz az életbenmaradás a víz miatt, kevesebb ideig is él.
2014. okt. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én most készülök akváriumot indítani és most nézegetem a nekem tetsző halak igényeit. Egy példa: foltos páncélosharcsa 2-28nk (diszhal.info) Akkor ez a hal igénytelen a vízkeménységre?
2014. okt. 16. 12:26
 6/11 A kérdező kommentje:
És milyen/melyik víztesztet ajánlanátok számomra, hogy megtudjam, milyen értékeket mutat a csapvizem. (mert csak azt tudom, hogy környékünkön kemény a csapvíz)
2014. okt. 16. 12:28
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:

KH és GH mérő nagyon fontos, pH is az lenne, csak abból már nagyon pontatlanok a csepegtetős tesztek. Ebayen viszont van 2 ezer körül digitális pH mérő. Ha már rendelsz ebayről, TDS mérőt is javasolok, az olyan 1300 ft.


Nitrát foszfát, ammónium is hasznos, de nem létszükséglet.

2014. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

pl Neptun vízkeménység teszt:

[link]


A narancssárga folyadék nem kell hozzá, csak a kék+fehér.

2014. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pendulum92 ***** válasza:
Én azt mondom, hogy a KH legalább olyan fontos, mint a GH.
2014. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. okt. 16. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!