Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég lent voltam horgászni...

Nemrég lent voltam horgászni és kemény fékkel horgásztam sajnos a hely miatt muszáj és valami elszakította az 50-es damilomat (22 kg-s szakítószilárdtásgú) szerintetek hány kg-s lehetett? Legalább nagyjából tudjam milyen ment el.

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy egy nagy hal volt. Lehet, hogy a kötés volt gyenge, vagy sérült volt a damil, vagy a kagyló elvágta. De persze az is lehet, hogy valami szörnyet akasztottál. :D Ennyi infó alapján sajnos nem lehet megmondani pontosan.
2014. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a hal elakadt valamibe és azért hitted azt, hogy akkora. Persze az is lehet hogy elöregedett a damil vagy elvágta valami... Amúgy meg ha 22 kg-s szakítószilárdtásgú akkor talán 20 kiló feletti hal volt...
2014. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Több mint valószínű, hogy sérült lehetett a zsinór, mivel h. egy 50-es zsinórral akár egy 60-70kg-os harcsát is ki lehet fogni. Annyira erős, meg nincs az orsó fékje, hogy egy ekkora erőt, vissza tudjon fogni. Ha csak nem harcsázós cuccal horgásztál! Én pl. 25-ös trabucco pergető zsinórral akasztottam egy kb. 20-30 kg-os harcsát és eltörte a negyvenezer forintos sakura shinjin 30grammos botomat, amihez hozzá kell tenni, hogy egy nagyon erős és feszes akciójú bot volt! A féket én is ráhúztam szinte teljesen fárasztás közben, de a botom nem bírta a terhelést. Hozzá kell tennem, hogy teljes erőmből húztam és a zsinór nem szakadt el, még akkor se, mikor el tőrt a bot és csak az elő legnagyobb gyűrű tartotta. A wobblerem megmaradt, a zsinór nem szakadt el, a horog elgörbült, úgy akadt ki a harcsa szájából!
2014. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!