Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van két Ancim (algaevő harcsám...

Van két Ancim (algaevő harcsám) Az egyik beteg. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Minden remek volt amíg kb 1 hete nem vettem észre hogy kicsit püffedt a hasa.. Először arra gondoltam jó belakmározott csak és ennyi. De azóta még püffedtebb... Egy Hím ancíról van szó, úgy 2 év körüli. Eleségnek kapott már uborkát is de számukra speciális tablettát is szoktam beszórni este fele. A másik remekül van, a többi hal sem mutat jelet globális problámára.


Folyamatosan püffed a hasa... Mi lehet az oka? Illetve mivel tudom orvosolni?


Ui: 120 literes akváriumban vannak, (társas akvárium,) Élő növényzettel ellátva, szűrőrendszerrel, levegőztetővel stb..



2014. okt. 17. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a püffedt hasról a hasvízkór ugrik be.

"Ez a betegség könnyen felfedezhető, mert a hal teste erősen felduzzad és a pikkelyei borzoltan felállnak.

A tünetek oka a szervezet természetellenesen megnövekedett nedvességtartalma. A betegség, az eredetétől függően lehet ragályos vagy nem ragályos.

 A tünetek: A halak szemei is kidüllednek a testben felgyülemlett folyadékok hatására. A test felduzzadásán és a pikkelyek felemelkedésén kívül az érintett halak széklete gyakran nagyon hosszú és fehér. A beteg állatok nem esznek."

( [link] )

Mindenesetre el kellene különíteni, akkor jobban meg tudod figyelni, és könnyebben rájössz mi baja. De gyorsan kellene, mert ha esetleg hasvízkóros, akkor már nem sok ideje van hátra. Persze más is lehet, fontos lenne pontosan diagnosztizálni!

2014. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Válaszod nagyban rámutatott arra amitől féltem..

Sajnos akkor szerintem 80% hogy az a baja. Mert az átlátszós (fehér széklet látható volt már előtte de nem tulajdonítottam jelentőséget mert egyszer vagy kétszer láttam és akkor elevenjében volt még. A hasa mint egy kis lufi hirtelen puffadt fel. természetesen ettől borzasabb is a pikkelye, de mindez nagyon gyorsan zajlott le nála, a másiknál nincsenek ilyen jelek.

Ha ebben szenved mennyi az esélye a gyógyulásra? Mit tehetek ami bármit is segíthet.

2014. okt. 17. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam egy-két öreg halam lett hasvízkóros anno. Vettem gyógyszert nekik de nem igen használt. Előtte is mindig gyógyítgattam a halakat de csak a szenvedésüket hosszabítottam meg. Elteheted lábalól is ha van hozzá lelkierőd akkor nem szenved tovább.
2014. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valaki azt szokta ajánlani itt, gyakorin, hogy dupla adag Sera Baktopur Direct jó lehet, én duplával még sosem próbálkoztam, és azt sem tudom, hogy az anci nem-e érzékeny rá, de uszonyrothadáskor nálam jó volt a normál adag. Esetleg ha találsz a környezetedben szakosodott haldokit (létezik, de igazi fehér holló), akkor ajánlhat mást is.
2014. okt. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!