Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon sok embertől hallom:...

Nagyon sok embertől hallom: Mi az a grindal?

Figyelt kérdés
Mire jó? Kifejtős válasznak örülnék :)

#grindal
2014. okt. 19. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Apró méretű élő eleség.

"A grindálféreg 0,5-1,5 cm hosszú, nagyon vékony, fehéres féreg, a televényféreg trópusi rokona. A grindált kis bádog- vagy műanyag dobozokban sokan tenyésztik. Lényeges, hogy a doboz ne engedje át a vizet. A dobozba táptalajnak tőzeget rakunk 3-5 cm rétegben, s azt mindig nedvesen kell tartani. A tőzeg fölé üveglapot kell tenni, és az egész( sűrű szövettel le kell takarni, elsötétíteni. Melegigényes féreg, amelyet 20-40 °C között lehet csak jól szaporítani. Tenyészanyag akvarista szaküzletben beszerezhető. Melegigényessége miatt az akvaristák sokszor a szekrény tetején helyezik el a grindáltenyészeteket. A férgeket ugyanazokkal az ételmaradékokkal etethetjük, mint a televényférgeket. Kiválóan szaporodnak zabpehely etetésével vagy sajton, a sajtot azonban nagyon vékony szeletekre kell vágni, és egyszerre csak keveset szabad adni belőle. Sokkal gyorsabban szaporodik, mint a televényférgek. Ivadékkal is etethető, összevágva, akár 10-14 napos ivadék is fogyaszthatja. Étrendi hatása megegyezik a televényféregével. Mikró(nem sütő, élő eleség) közelében ne tartsuk, könnyen átfertőződik és tönkremegy."


Forrás: [link]

2014. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogyha nem tenyészted, csak így veszed, szerintem elég drága. Én sose veszek, mert kevés van egy zacskóban, beetetem egy pillanat alatt, az nem éri meg. Akkor már inkább tubifexet veszek, az olcsóbb.
2014. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!