Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halgyógyítás, adnál tippet?

Katoonene kérdése:

Halgyógyítás, adnál tippet?

Figyelt kérdés

Hali! Akváriumomban a 8 fős guppi "társadalomban" múlt héten 2 fő (1 narancssárga, egy kék) néha-néha dörgölőzött a kavicsban, így elsőként megpróbáltam az enyhe sózást, illetve hőmérséklet megemelését. 4 napig csináltam, 3. 4. napon ráment esténként 1-1 órám , egyik se csinálta. Eltelt a hét, tegnapelőtt tegnap figyeltem, sajnos az a kettő még mindig dörgölőzött, illetve még egyszer láttam egy 3.-at is. A kérdéseim:


1, külön akarom venni egy akváriumban, a kérdés: mivel próbáljam meg gyógyítani?


2, hogy legyen a kúra? (napok száma, mikor cseréljek vizet a "főakváriumból" )


3, elvileg azt tudom, hogy fel kéne emelnem a vizet 27-28 fokra, emiatt vegyek egy új fűtőt, vagy arra a pár napra kivehetem a másik akváriumból? Körülbelül 22-23 fok van a szobában, a fűtő szerintem 2 óra alatt vissza tudná azt az 1-2 fokot fűteni a nagy akváriumba, amit le tud esni 24 óra alatt (24 fokot tartok a nagyban).



A gyógyakváriumba persze légpumpával levegőztetnék, kb. 35 literes lenne, 2 naponta cserélnék a nagy akváriumból vizet nekik. Sajnálnám a kis dögöket. A főakváriumban csiga, garnéla található, azért nem szeretném azt gyógyszerezni. Az összes többi halon semmi gyanúsat se láttam. A kúra alatt az összes guppit áttenném (8 db)


Köszi a segítséget,tippeket!


2014. okt. 19. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Parakill, Costapur.


1 adagolás, 2 várakozás, 3 50% vízcsere. Ez így 3 nap.

Ezt még egyszer minimum megismételni.


A fő akváriumban jók a körülmények?

Mert ha már nem dörgölőztek, és 1 hét után megint, akkor ott lehet más baj is.


Ha valami nem stimmel, (gyenge szűrés) akkor fölöslegesen gyógyszerezel, előbb utóbb ugyanúgy felüti a fejét valami betegség.

2014. okt. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!