Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literesbe ezt így lehet?

72 literesbe ezt így lehet?

Figyelt kérdés

1 hím betta

2 nőstény

6 leopárd dánió

8 vörös neon

1 algázó géb

2 törpe narancs rák


Igazából én úgy érzem sok, de a hozzá jobban értőkhöz fordulok. :)



2014. okt. 20. 16:19
 1/3 A kérdező kommentje:

Sőt. Picit javítanám a kérdést, mert rögtön utána elkönyveltem magamban, hogy sok. :D

Szóval. a 8 vörös neon helyett, milyen olyan halat tudtok ajánlani ami 72 literben elvan, de nem csapat hal? :D

2014. okt. 20. 16:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csak sok, de nagyon eltérő igényeik is vannak.

- Erősen megoszlik a vélemény arról, hogy tartható-e betta hím és nőstény együtt. Én nem tenném.

- Leopárd dánió kicsit hűvösebb vizet szeret, általában az akvárium felső részét használják (mint a betták), viszont sokkal gyorsabbak, kergébbek. Nem szerencsés választás.

- Algázógéb hűvösebb vizet, több oxigént és nagyobb áralmást igényel.

- Aminek ollója van az általában szokta használni is. De talajlakóval, illetve hosszú uszonyú, lassú halakkal nem tartanám, gyors, aktív halakkal talán.


Én a helyedben ott kezdeném, hogy eldönteném mi tetszik a listából a legjobban és annak az igényeihez válogatnám a többit.

Pl. ha a gébet csak "dolgozni" vennéd és nem vagy tetőtől talpig beleszeretve, akkor 1-2 zebra csiga jobb választás lenne, több mindennel lehet társítani.

2014. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A betták egyedfüggők, az akvárium méret önmagában nem biztosíték arra, hogy ne kergessék halálra egymást. Szerencse kérdése, milyeneket fogsz ki, de erősen benne van a pakliban a mészárlás, ha nőstényeket teszel a hím mellé.


A rákokkal nincs ilyen gond, ott teljesen biztosra lehet menni.

Biztos, hogy 1 óra alatt kinyírnák a gébet.

De ha magas növények lesznek, amiken fel tudnak menni a felső zónába, a bettákhoz, dániókhoz, akkor azoknak is reszeltek.

2014. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!