Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 literes garnis aksiba...

10 literes garnis aksiba milyen szűrőt érdemes tenni, ami nem csinál cunamit?

Figyelt kérdés
Nem ebben akarom tartani őket hosszútávon, de a halaim mindig levadásszák a kicsiket, és néha a nőstényekből is (!!) kiszedik a petéket, vagy legalábbis próbálkoznak, szóval a rc-im nem szaporodnak :( Egy kisebb csapatot szeretnék áttenni, és néhány tíz fős "erősítést" fölnevelni (csak akkorára amekkorákat már nem tudnak bekapni a halacsok, utána visszamegy mindenki a helyére). De a lényeg: Milyen szűrőt tegyek bele?
2014. okt. 20. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp nyílt szivacsú kell, ajánlott, hogy állítható legyen.

Én 14 literbe aquael fan1 szűrőt tettem be, leszedtem a szivacs védő burkolatot.

Előtte légpumpa+szivacs szűrő volt, az is jó, nekem nem jött be, nagyon hangos volt a buborék csobogás, koszolódott az ajzat is.


A fan1 0-320 liter/óráig állítható, tehát te szabod meg menyi legyen az áramlás, a kiömlő a tetején van, ez praktikus az oxigén beoldás szempontjából, szépen fodrozza a felszínt.


Más szűrőt nem ajánlanék, vagy fan1 leszedve a burkolat, vagy szivacsos, légpumpás, csak akkor koszos az ajzat plusz a buborékok hangja igen idegesítő este.

2014. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pendulum92 ***** válasza:

Én még akasztósat is ajánlanék. Nekem 9 litereshez atman hf0100 van.


Nem igazán koszolódik az aljzat nálam, de ha erre érzékeny vagy, vagy félsz tőle, vegyél fan1-et.

2014. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!