Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A minap láttam két bettát a...

A minap láttam két bettát a kisállatboltban kb 1.5 - 2 literben. Mivel ártok többet, ha megmentem őket, de így másik kerül a helyükre, vagy ha hagyom őket ott szenvedni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz megmenteni minden allatot,aki raszorulna.Biztos fel lehet öket jelenteni valahol.30liter alatt nem tarthatna.
2014. okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a kisállat kereskedésben is csinálják ezt, a pultra, oda ahol az emberek fizetnek, különböző "reklámfelületeket" helyeznek el.

Néha betta van 1-2 literes valamiben, néha teknős 2-3 literben, néha 4-5 hetes törpenyúl, esetleg valami mini kalitka papagájjal.


Két dolgot akarnak közölni, az egyik, hogy milyen egyszerű hobbi állatot tartani, a másik, hogy milyen egyszerűen tulajdonosa lehet valaki egy hobbi állatnak és az élet terének.


Ha úgy döntesz hazaviszed, elérte a bolt a célját, bevált a "reklámfelület" vagyis tovább lesz betta a pulton, nálunk két kocka üveglap, közötte V alakban beragasztva két üveglap, talán 1 literes a kínzókamra.

2014. okt. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha pénzt adsz érte, az szimpátia vásárlás és nem mentés :P Egyébként meg picit gondolkodásmód kérdése is a dolog:

- Ha fizetsz értük, akkor a boltot jogosítod fel arra, hogy még több bettát rendeljen és tartson rosszul.

- Annak a halnak megváltoztatod az életét.

Ha megnézel amcsi fórumokat, áruházláncokban hasonló méretű tégelyekben árulják a bettákat. A logika ugyanaz: megsajnálod, hazaviszed, ők meg jól keresnek rajta.

2014. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pont ezért tettem fel a kérdést, mert bár az aktuális 2 halat megmenthetem, ezzel újabbak kerülnek majd a helyükre, és pozitív visszajelzést kap a bolt, hogy milyen jó így árulni őket. Pokoli nehéz eldönteni, hogy mi is a helyes.
2014. okt. 21. 09:26
 5/8 Platypus ***** válasza:
Két halnak jobbá teszed az életét, azonban ezzel életben tartod a rendszert ami ezt tette velük. És megvásárolod a helyét az utódaiknak a kínzókamrában. Ahány állaton segítettél, annyinak biztosítottad is ugyanazt a szenvedést. Ha a matekot nézzük, akkor több szenvedést okozol a vásárlással mint amennyit megszüntetsz. Ha jó helyről veszed a Bettát, akkor a jó helyet támogatod, segíted a normális boltot a fennmaradásban és az állatbarát gyakorlatot az elterjedésben.
2014. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ezt a helyzetet egy eléggé jó nevű boltban találtam, és kezdem azt hinni, hogy a kis, fel sem tűnő boltok jobbak lehetnek, amiket Juli néni vezet x éve, és hosszú ideje deficites az egész, mert nem a pénzre hajt, hanem lelkiismeretesen tartja az élőlényeket. Hiába a név, a reklám, ha a pénz számít, akkor már régen rossz.
2014. okt. 21. 10:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz minden halat megmenteni ebbe bele kell törődnöd. Nekem rengeteg megmentett halam van a testvéremtől mert újból és újból belekezd az akvarizálásba és különböző okokra hivatkozva nem úgy gondozza őket ahogy azt kell aztán felteszi a kérdést nekem, hogy "neked miért ilyen szép az akváriumod?" már meguntam a következő halait nem fogom átvenni akármennyire is sajnálom majd őket.

Egyszer beszélgettem erről az egyik boltossal és azzal védekezett, hogy sajnos a normális akvaristákból ő nem igen tudna megélni. A méregdrága berendezéseket nem tudja megvenni és eladni a panelrengeteg üzletsorán hiába ért hozzá már belefásult.

2014. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van ahol 50 betta ül egymás mellett 2 decis poharak alján.

Nincs a poharakban sok víz, félig vannak csak töltve.

Ha tőlem függne nem árulnák őket, mert nem veszek egyet sem a szomorú kis antiszociális félig döglött rongycafatokból.

2014. okt. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!