Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe szívóharcsa (Otocinclus...

Törpe szívóharcsa (Otocinclus sp. ) tartásával kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azokra a dolgokra lennék kíváncsi, ami nem szerepel a leírásokban. Mire kell odafigyelni, mire érzékeny? Azt olvastam, hogy csak vadbefogottakat lehet kapni. Ez milyen problémákat okozhat? Nanohalakkal, garnikkal hogy jönnek ki? Hányat érdemes tartani belőlük? Azt olvastam, hogy minimum 5-öt. Tartott valaki kisebb/nagyobb csapatot? Mivel érdemes etetni őket? Algatablettával? Melyik márka a legjobb nekik? Vízminőségre, oxigénre mennyire érzékeny? Haqos jular 300 belső szűrő mellé kellene neki levegőztető (nettó 41 literes aksi), illetve kellene neki nagyobb szűrő? Ha valaki a a kérdéseken kívüli hasznos infoval tudna szolgálni, azt is megköszönném. :)

2014. okt. 21. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

40 literesben volt anno 3. Elajándékoztam őket, mert annyira látszott rajtuk, hogy sokkal nagyobb tér kellene nekik.


Kérdéseidre válaszolva:

"csak vadbefogottakat lehet kapni. Ez milyen problémákat okozhat?"

Hogy az első 1-2 hónapban a semmitől is elpatkolhatnak. Ja és fincsi kis betegségeket tudnak behurcolni az akváriumodba, szóval kötelező a jó hosszú karantén.


"Nanohalakkal, garnikkal hogy jönnek ki?" Remekül, azon kevés halak egyike, ami teljesen garnélabiztos.


"Mivel érdemes etetni őket? Algatablettával? Melyik márka a legjobb nekik?" Hírhedtek arról, hogy hamarabb halnak éhen, minthogy bolti kaját egyenek. Egyedenként természetesen lehet eltérés, így érdemes próbálkozni. De inkább arra készülj, hogy természetes algát esznek, az abban fellelhető mikroorganizmusokat, meg sok-sok zöldséget.


"Vízminőségre, oxigénre mennyire érzékeny?" Én úgy vettem észre, hogy ha túl élik az első néhány hónapot, baltával sem lehet agyoncsapni őket :)


"Ha valaki a a kérdéseken kívüli hasznos infoval tudna szolgálni, azt is megköszönném. :)"

- Az utazás nagyon meg szokta őket viselni, a boltban meg vagy kapnak nekik való kaját, vagy nem, vagy jut belőle mindenkinek, vagy nem. Így gyakran az éhhalál szélén állnak mire eljutnak az akvaristához. --> beesett hasú Otocinclust nem szabad venni, akármilyen szépen néz rád!

- Ugyanezért csak beállt, 6+ hónapos akváriumba érdemes telepíteni őket.

- Ahol van némi alga is, amit tudnak rágcsálni, amíg megszokják az új helyet és az új kajákat.

- Nézd, Otocinclusok! *_* https://www.youtube.com/watch?v=Ao7L1v49zjo

2014. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) . Eszméletlenül aranyosak a videón! *-*

Persze, nyilván csak egészségesnek látszó halat (és egyáltalán élőlényt) szabad megvenni.

Mennyi időt jelent a "jó hosszú" karantén, és erre a célra mekkora aksi megfelelő?

Ha valaki másnak is van velük tapasztalata, továbbra is várom :)

2014. okt. 21. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:
2db otom van jelenleg, nem karanétnoztam őket, 10 nk körüli vízben vannak. Szerintem a lágy vízben életképesebbek, mint csapvízben. Kell lámpa, kell hogy keletkezzen alga, hogy legyen mit enniük, és kellenek növények is.
2014. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Be fog dögleni
2022. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!