Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és mekkora szemcseméret...

Milyen és mekkora szemcseméretü talajt a tanácsolnátok? Többi lent

Figyelt kérdés
Az akvárium 130 l külső szürővel. Szeretnék bele sok növényt. A következő halakra gondoltam. Kuli- kuli, öves diszcsik, törpeszivóharcsa, amanda lazac, cseresznye garnéla
2014. okt. 22. 10:23
 1/4 anonim válasza:
Nem vagyok nagyon tapasztalt, de én egy nem túl világos apró szeműt ajánlanék, és a növényeket abba jól bele tudod rakni + a növények köré teszel összegyűjtött nagyobb kavicsokat, és úgy szép lessz! :)
2014. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az öves díszcsík megeszi a cseresznye garnélát.

A díszcsík kiássa a talajt, így ha te növényes talajt veszel, abból porfelhő lesz.


A 2-3 mm szemcsenagyságú bazaltot nem ássa ki mert az nehezebb talaj, de abban nem fejlődnek szépen a növények, csak akkor ha nem ülteted el őket, helyette rákötözöd vasfákra damillal.

2014. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Manado jó lehet, abba tud bujkálni a kuli kuli is, esetleg homok. A bazalt felejtős , a kuli kulinak és az öves díszcsíknak se lenne kedvező. Öves díszcsík helyett javaslom, h pakisztánit vagy a sávos díszcsíkot, az öves nem ekkora akváriumba való. A garnéla se nyerő ötlet 10-15 cm-es halak mellett, még a legnagyobb példányokat is keresztbe nyelik le. Jobb nekik külön egy 30-40 literesbe.
2014. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kulinak tényleg nem jó a bazalt. Esetleg még az apró sódert lehetne megpróbálni, mert az le van kerekítve, nem sérti fel a halak oldalát. Sóderben is szokott ásni a díszcsík, de az nem porzik.
2014. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!