Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy nagy akváriumban, ami...

Egy nagy akváriumban, ami tele van növényekkel és berendezéssel, ti hogyan porszívózzátok fel a mulmot? Mindig szétszeditek a dekorációt, majd újra összerakjátok hetente?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehogy, nem használok talajporszívót, megfelelő áramlás kell akkor a szűrő, szűrők, össze szedik.


Most jelenleg az akváriumaimban durván 10% a látható talaj, a többit benőtték a növények, esélytelen lenne a talajporszívó, ha kevésnek látom a keringést beteszek még egy belső szűrőt.

2014. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:

A talajporszívó a ritka növényzetű, halas akváriumokban szokás.

A manapság terjedő növényesekben lehetetlen.

2014. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell porszívózni, mert ezekbe a könnyű növényes talajokba elsüllyed a hal ürülék és a növények gyökere hasznosítja tápanyagként. Így előbb utóbb eltűnik onnan, de én amikor növényeztem azért évente egyszer szétszedtem, mert kiszedtem a kósza gyökereket, a talajt átöblítettem, az akváriumot kimostam, aztán visszaültettem mindent és akkor egy picit tisztább hatása lett neki.
2014. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!