Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az a "biológiai szűrő"?...

Mi az a "biológiai szűrő"? Már nem vagyok kezdő akvarista de ez már egy ideje kíváncsi vagyok, hogy milyen, mit csinál és mennyibe kerül.

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok meg, hogy mire jó? És tudnátok nekem küldeni linkeket, hogy mennyi? A lényeg: 300-450 literes akváriumra, édes a víz és negyen jó minőségü. (ha lehet belső szűrő)

Előre is köszönöm.


2014. okt. 22. 21:51
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

Azokat nevezik úgy, amik nagy felületű szűrőanyagaik segítségével sok baktérium megtelepedését teszik lehetővé.


A kulcs a sok szűrőanyag.

2014. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy szintetikus anyag amin átszivattyúzzák a vizet, a vízben lévő szennyeződés, mulm, nővényi hulladék megtapad a szűrőanyagon, bele költöznek a baktériumok a szennyeződésből felszabaduló ammónia miatt, utána a szűrőanyagon átszivattyúzott vízben is lebontják az ammóniát.


A hulladék a szűrőben komposztálódik, ülepítve egyezik az állaga az érett szerves trágyával, virág földel.


A jó biológiai szűrők hosszú ideig gondozás mentesen üzemelnek, ritkán kell őket tisztítani, 5-8 hónapig is elvannak tisztítás nélkül.


Jelenleg a külső szűrők hatékonyak ebben, belső szűrőben a ferplastnak vannak nagy belső szűrői, hatékonyságban messze elmaradnak a külső szűrőktől.


[link]


Külső szűrők:

[link]

[link]


300 liter fölött már nagy külső szűrő kellene, belső szűrővel nehéz megoldani.


A külső szűrő vödrébe lezuhog az akvárium víz, a fenékhez csapódik ahol lerakja a nagyobb szennyeződéseket, majd elindul fölfelé, az akváriumba már a szűrőanyagokon megy a víz.


Én siporaxot és szivacsot használok, a siporax egy porózus habkő szerű anyag.

Magát a szűrőt évente 1-2 alkalommal takarítom ilyenek a szűrőanyagok: https://www.youtube.com/watch?v=_X4bOA91SpI#t=257

2014. okt. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az atmanod teljesen jó biológia szűrőnek, csak vegyél bele legalább 3 liter siporaxot. Írtam már az előző kérdésebe is, nem ártana tüzetesen elolvasni a válaszokat amiket kapsz. :) Főleg a Jociét. :)
2014. okt. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Köszönöm Köszönöm!!! :D
2014. okt. 22. 23:23
 5/6 anonim ***** válasza:

300-450 liter belsővel?!

Kizárt.


Talán egy jól megtervezett, egész hátteret magában foglaló nagy teljesítményű házi készítésű matten szűrővel.

Kiszedhető, minőségi szűrőanyaggal.


Egyszerűbb a külső.

2014. okt. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:
De azért említsük meg a növényeket is, mint biológiai szűrők :)
2014. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!