Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az akvárium mennyibe kerül...

Ez az akvárium mennyibe kerül és a halak nem félnének? (link)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=wZDexLMZFrU


ilyen akváriumot akarunk a férjemmel vagy legalábbis ilyesmit. Azt beszéltük, hogy azért nem lenne jó mert a nappali közepébe szeretnénk úgy, hogy körbe tudjuk járni viszont férjem szerint a halak félnének ha körülöttük mászkálnánk. Vélemény?


2014. okt. 23. 14:46
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
68%

Ezek high-tech növényes akváriumok, piszok drágák. Egy alap akváriumot, ami kb 50-60 literes sem úszol meg 100 ezer alatt.


A nature akváriumokban a cél a kövekkel, fákkal és növényekkel harmónikus látványvilág létrehozása, a halak mellékes díszek csak, nem ők a lényegek, így azzal, hogy félnének-e nem foglalkoznak ezek az alkotók sokat(tisztelet a kivételnek).


Hogy konkrétan félnek-e, nem tudom, esélyes, mert nem tudnak hova bújni, maximum a növényzetbe.

2014. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha sokat vagy a közelükben megszoknak és nem félnek, és ha sok az egyforma hal benne, akkor együtt bátrabbak egy nagy csapatban.
2014. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ha méretben ugyan ilyen de másabb a berendezés? másabb nővények kövek vasfák meg ilyenek és mondjuk 3-4 féle rajhalbol rakok bele jó sokat? az árát tudtuk, hogy sokba fog kerülni de max 1 millióból kijönne?
2014. okt. 23. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyiból szerintem simán! :D
2014. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pendulum92 ***** válasza:
Ha ti ennyit rá tudtok szánni egy akváriumra, akkor ne gondolkozz az anyagiakon.
2014. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem is kérdés, hogy félnek e, látszik, hogy nem tágítanak a növények mellől, tiszta stresszben vannak.

A nagy víztömeg üresen van mellettük. Nem lesznek hosszú életűek...


A szűrés is problémás, nem látszik, hogy oldják meg, valószínűleg sima külső szűrővel, de ez túl nagy víztömeg ahhoz, hogy átforgassa az egészet.

Látszik az opálos víz, és a szemetes felszín.

Ha elegendő áramlás lenne, akkor lehet, hogy az egész egy nagy centrifuga lenne.


Ami nekem elsőre eszembe jutott, hogy félve tenném olyan szoba közepére, ami emeleten van, vagy pince van alatta.

Konkrétan egy 2 tonnás dögről beszélünk, márpedig a beton födém nem ilyen irányú terhelésre van kitalálva.


Az ára, ha ugyanilyen felszereltséggel számoljuk, (ADA még a víz is) inkább 10 millió, mint 1.

De 1-ből is össze lehet hozni egy hasonló akváriumot, nyilván másabb aljzattal, gépekkel, dekorációval.

2014. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Annyiból szerintem simán! :D"


Például ha mondjuk a világítás is ADA, (mint ahogy a kis akváriumoknál láthattuk, hogy azt használnak)

Akkor csak a világítás másfél millió.

2014. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:

Dehogy stresszelnek ezek a halak, ez a normális rajviselkedésük. Kell nekik egy biztos pont, ami felől védve vannak, de ebben az esetben ez az akvárium közepén adott. Sokkal boldogabbak mint egy 100 literes fal mellé tolt akváriumban. Ekkora méretben ilyen kis halakkal ez egy működő megoldás. A természetben is ezt csinálják, a kis halak nem távolodnak el a védettséget adó növényzettől mert különben megeszik őket.


Kevésbé igényes növényekkel szerintem megvalósítható ebből az összegből, a videón látható high-tech megoldás viszont szerintem simán fölötte van. Meg a méret miatt már nem ártana valami statikai vizsgálat, ami elég drága. Ez tényleg egy hatalmas súly.

2014. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!