Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ket guppy-m van, az egyik...

Huanitta kérdése:

Ket guppy-m van, az egyik mindig bebujik a futo mogotti apro helyre, es nem nagyon mozdul ki. A masik is van, hogy elbujik, de az szokott uszkalni. Mi lehet a problema, vagy ez normalis viselkedes?

Figyelt kérdés
Egyebkent 63 literes aki, van meg benne 4 molly, egy csigaevo, es ket aljzaton elo halacska.

#guppy elbujik
2014. okt. 24. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen a növényzet? Van búvóhelyük? Ha nincs, tegyél be nekik valamit.

Kérdezd meg halas boltban. Az enyémek nem bújnak el.

2014. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Túl van telepítve az akvárium. Mollinak 100 liter kell, csigaevőnek(ha botiára gondolsz) 400 liter, aljzaton élő halaknak jó esetben elég, ha kis fajták. A szűrésről nem írtál semmit, de biztosra merem mondani hogy ammóniamérgezés lesz, a halak a saját végtermékükben úsznak gyakorlatilag.
2014. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Novenyugyileg van benne 2 kisebb novesu noveny, es 8 nagyobb, szerintem van eleg buvohely nekik. Ezen kivul van meg egy mangrove gyoker, ami barlangot kepez, es ket kisebb "szikla".


Termeszetesen van benne szuro is, szet-kent vettem: aquarium+szuro+futo+homero. A boltban direkt ugy kertem a halakat, amik jok a 63 literesbe, ezeket ajanlottak, azt mondtak, annyi centi halat lehet, ahany literes az akvarium (nyilvan kifejlett meretre ertendo). Elvileg ezek a mollik 5-6 cm-nel nem nonek nagyobbra, az aljaton elok szinten kismeretuek. A csigaevore azt mondtak, annak kene a 80 liter, de mivel egyedul lesz, es nincs tul sok hal, meg elmegy benne. O egyebkent teljesen jol erzi magat latszatra, bekoltozott a kis barlangba. Utananezek a pontos tipusanak/latin nevenek, remelem nem ugyanarrol beszelunk, nem szeretnem egy kis akvariumban kinozni, ha olyan hatalmas kell neki. Hetvegen veszek tesztet vizminosegre, de kethetente cserelem kb 20-30 szazalekat es kezelem is a vizet mindenfelevel, remelem nincs ammonia tultenges, de koszi, utananezek mindennek!

2014. okt. 24. 23:17
 4/5 anonim ***** válasza:
A szettekben alulméretezett szűrés van. A csigaevőd pedig normális körülmények közt 30 centisre nőne. A boltban az eladók pénzt akarnak, nem jó helyet a halaknak, ráadásul a többség nem is ért hozzá. Ekkora akváriumban kb. 10 hím guppi fér el(a berendezés simán levesz 20 litert és ha egy guppi 4 centi már meg is van a 40).
2014. okt. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos igazad van, a csigaevot beazonositottam, es ugy nez ki, hogy oves diszcsik a draga... Ugyhogy jol atvertek a boltban. De mar megvan, ilyenkor mi a teendo? Amikor mar akkorara no, hogy tenyleg kenyelmetlen neki az aki, ajandekozzam el? Erre gondoltam, de varom az otleteket, ilyenkor mit lehet meg tenni. Ja, es ha mar itt vagyunk, ha a csigakat kipusztitotta, es novekedni kezd, veszelybe kerulnek a guppik es mollik miatta? Persze kap tablettas granulatmot, ugyhogy nem ehezik most sem. Koszi a valaszokat!

Ja, igen, es a guppim aktivizalta magat, most mar uszkal eleg sokat, es csak neha bujik el. Lehet, hogy a vizcsere segitett rajta, vagy csak kezdi megszokni a helyet. :)

2014. okt. 26. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!